Żarty na Prima Aprilis - ciekawe przykłady śmiesznych dowcipów na 1 kwietnia

Żarty na Prima Aprilis to znana i ceniona tradycja. Oczywiście bywają takie, które się nie starzeją, ale można też poszukiwać nowych. Jak w zabawny sposób zażartować z dziewczyny, chłopaka czy rodziców?

Żart na Prima Aprilis. Skąd się wzięła tradycja?

Skąd wzięła się tradycja żartów na Prima Aprilis? Pierwszy dzień kwietnia to tradycyjnie obchodzony w wielu krajach czas żartów. Można ich dokonywać w okolicznościach budzącej się do życia przyrody. Robienie sobie żartów z innych jest tego dnia absolutnie wybaczalne. 

Skąd wziął się ten zwyczaj? Nie do końca znana jest jego geneza, ale pierwszy dzień kwietnia z żartami obchodzono już w średniowieczu. Prawdopodobne jest, że działo się tak nawet wcześniej, bo w czasach rzymskich. Obchodzono wówczas Cerialia, czyli święto czczące boginię Ceres. Ta zaś, poszukując swojej córki, miała być wyprowadzona w pole. 

Najlepsze żarty na Prima Aprilis

Najlepsze żarty na Prima Aprilis? Pomysłów może być bardzo wiele. Wiele zależy od tego, czy mieszkamy z kimś, czy też do śmiesznej sytuacji musimy doprowadzić poza domem. Nie zawsze zresztą musimy stać z kimś twarzą w twarz, aby z niego zażartować. Pomocny może być telefon lub SMS. 

Do najlepszych żartów na Prima Aprilis mogą się zaliczać dziecinne z pozoru zachowania:

  • zamiana cukru z solą, która zawsze robi wrażenie;
  • naklejanie kartek z zabawnymi napisami na plecach - dziecinne, ale bardzo śmieszne;
  • niepasujący składnik w kanapce - sympatyczny żart, który powinien być jednak przeprowadzany w bezpieczny sposób (niech będzie to np. kawałek czekolady czy cukierek);
  • żart z jajkiem - ugotowanie go i odłożenie do wytłaczanki może budzić zdziwienie wtedy, gdy ktoś zechce zrobić sobie jajecznicę;
  • zamiana pasty do zębów na wstrzykniętą do tubki bitą śmietanę. 

Fajne żarty na Prima Aprilis

Jakie jeszcze fajne żarty na Prima Aprilis można wykorzystać w tym szczególnym dniu? Przydatne mogą być też pomysły takie, jak:

  • cukierki zrobione z... kostek rosołowych obtoczonych w czekoladzie;
  • zamrożone mentosy w kostkach lodu - ich dodanie do napoju gazowanego przyniesie nieoczekiwane skutki;
  • wykorzystanie social mediów - można ich użyć do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Żart na Prima Aprilis dla chłopaka

Jaki żart na Prima Aprilis dla chłopaka? Pomysłowe może być przestawienie wszystkich zegarków w domu o godzinę do przodu - wówczas druga połówka zrobi wszystko o godzinę przed wszystkimi. Pozostaje tu też cała masa innych żartów takich, jak umieszczenie zrzutu ekranu na monitorze tak, by można było domyślić się awarii sprzętu lub proste związanie sznurówek w butach.

Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Żarty na Prima Aprilis dla dziewczyny

Jakie żarty na Prima Aprilis dla dziewczyny? Również tu można skorzystać z rozmaitych rozwiązań. Przykładem niech będzie zaklejenie taśmą klejącą czujnika ruchu myszki. Z pewnością druga połówka będzie zdziwiona wtedy, gdy zechce skorzystać z laptopa. Inny pomysł? Można też wykonać niepieniące się mydło poprzez jego polakierowanie.

Żarty na Prima Aprilis dla rodziców

Jakie żarty na Prima Aprilis dla rodziców? Warto pamiętać o tym, że w przypadku najbliższych osób możemy nieco więcej. Jeśli więc rodzice bardzo dbają o swoje auto, to można je niepostrzeżenie zaparkować w innym miejscu po to, by wywołać krótkotrwałą panikę.

Inny ciekawy pomysł? Może nim być odkręcenie sitka w kranie kuchennym, umieszczenie tam barwnika spożywczego i ponowne zakręcenie. Kolorowa woda z pewnością zdziwi domowników.

Pranki na Prima Aprilis

Obecnie inspiracji dla żartów można szukać w wielu miejscach. Masz nieco więcej czasu i chcesz kreatywnie zażartować z drugiej połówki lub znajomych? Pranki na Prima Aprilis mogą tu być idealnym rozwiązaniem. Spory wybór takich żartów znajdziesz w social mediach lub na serwisach internetowych, które umożliwiają bezpłatne umieszczanie filmów.

Zobacz też:  Kalendarz imienin: maj. Zobacz, kto jest majowym solenizantem

Więcej o: