Żarty na Prima Aprilis - ciekawe przykłady śmiesznych dowcipów na 1 kwietnia

Żarty na Prima Aprilis to znana i ceniona tradycja. Oczywiście bywają takie, które się nie starzeją, ale można też poszukiwać nowych. Jak w zabawny sposób zażartować z dziewczyny, chłopaka czy rodziców?

Żart na Prima Aprilis. Skąd się wzięła tradycja?

Skąd wzięła się tradycja żartów na Prima Aprilis? Pierwszy dzień kwietnia to tradycyjnie obchodzony w wielu krajach czas żartów. Można ich dokonywać w okolicznościach budzącej się do życia przyrody. Robienie sobie żartów z innych jest tego dnia absolutnie wybaczalne. 

Skąd wziął się ten zwyczaj? Nie do końca znana jest jego geneza, ale pierwszy dzień kwietnia z żartami obchodzono już w średniowieczu. Prawdopodobne jest, że działo się tak nawet wcześniej, bo w czasach rzymskich. Obchodzono wówczas Cerialia, czyli święto czczące boginię Ceres. Ta zaś, poszukując swojej córki, miała być wyprowadzona w pole. 

Kiedy jest Wielkanoc 2023? Zdjęcie ilustracyjne Kiedy jest Wielkanoc 2023? Najwcześniej może przypaść 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia

Najlepsze żarty na Prima Aprilis

Najlepsze żarty na Prima Aprilis? Pomysłów może być bardzo wiele. Wiele zależy od tego, czy mieszkamy z kimś, czy też do śmiesznej sytuacji musimy doprowadzić poza domem. Nie zawsze zresztą musimy stać z kimś twarzą w twarz, aby z niego zażartować. Pomocny może być telefon lub SMS. 

Do najlepszych żartów na Prima Aprilis mogą się zaliczać dziecinne z pozoru zachowania:

  • zamiana cukru z solą, która zawsze robi wrażenie;
  • naklejanie kartek z zabawnymi napisami na plecach - dziecinne, ale bardzo śmieszne;
  • niepasujący składnik w kanapce - sympatyczny żart, który powinien być jednak przeprowadzany w bezpieczny sposób (niech będzie to np. kawałek czekolady czy cukierek);
  • żart z jajkiem - ugotowanie go i odłożenie do wytłaczanki może budzić zdziwienie wtedy, gdy ktoś zechce zrobić sobie jajecznicę;
  • zamiana pasty do zębów na wstrzykniętą do tubki bitą śmietanę. 

Fajne żarty na Prima Aprilis

Jakie jeszcze fajne żarty na Prima Aprilis można wykorzystać w tym szczególnym dniu? Przydatne mogą być też pomysły takie, jak:

  • cukierki zrobione z... kostek rosołowych obtoczonych w czekoladzie;
  • zamrożone mentosy w kostkach lodu - ich dodanie do napoju gazowanego przyniesie nieoczekiwane skutki;
  • wykorzystanie social mediów - można ich użyć do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Żart na Prima Aprilis dla chłopaka

Jaki żart na Prima Aprilis dla chłopaka? Pomysłowe może być przestawienie wszystkich zegarków w domu o godzinę do przodu - wówczas druga połówka zrobi wszystko o godzinę przed wszystkimi. Pozostaje tu też cała masa innych żartów takich, jak umieszczenie zrzutu ekranu na monitorze tak, by można było domyślić się awarii sprzętu lub proste związanie sznurówek w butach.

Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Żarty na Prima Aprilis dla dziewczyny

Jakie żarty na Prima Aprilis dla dziewczyny? Również tu można skorzystać z rozmaitych rozwiązań. Przykładem niech będzie zaklejenie taśmą klejącą czujnika ruchu myszki. Z pewnością druga połówka będzie zdziwiona wtedy, gdy zechce skorzystać z laptopa. Inny pomysł? Można też wykonać niepieniące się mydło poprzez jego polakierowanie.

Żarty na Prima Aprilis dla rodziców

Jakie żarty na Prima Aprilis dla rodziców? Warto pamiętać o tym, że w przypadku najbliższych osób możemy nieco więcej. Jeśli więc rodzice bardzo dbają o swoje auto, to można je niepostrzeżenie zaparkować w innym miejscu po to, by wywołać krótkotrwałą panikę.

Inny ciekawy pomysł? Może nim być odkręcenie sitka w kranie kuchennym, umieszczenie tam barwnika spożywczego i ponowne zakręcenie. Kolorowa woda z pewnością zdziwi domowników.

W kalendarzu imienin na kwiecień dominują popularne męskie imiona, np. Wojciech czy Marek. Kalendarz imienin: kwiecień. Kto obchodzi imieniny w kwietniu?

Pranki na Prima Aprilis

Obecnie inspiracji dla żartów można szukać w wielu miejscach. Masz nieco więcej czasu i chcesz kreatywnie zażartować z drugiej połówki lub znajomych? Pranki na Prima Aprilis mogą tu być idealnym rozwiązaniem. Spory wybór takich żartów znajdziesz w social mediach lub na serwisach internetowych, które umożliwiają bezpłatne umieszczanie filmów.

Zobacz też:  Kalendarz imienin: maj. Zobacz, kto jest majowym solenizantem

Więcej o: