Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Ten sposób jest banalny! Włóż je tam, gdzie trzymasz jedzenie

Jak usunąć gumę do życia z ubrania? Ta sytuacja ma rozwiązanie! Znamy sposób, które wydaje się banalny, ale jest bardzo skuteczny i nic nie kosztuje. Wystarczy włożyć ubranie tam, gdzie zazwyczaj przechowujesz żywność. Tłumaczymy, o co chodzi.

Guma do żucia jest bardzo trudna do usunięcia z ubrań. Jeśli przyczepi się do materiału, potrafi bardzo mocno wczepić się między nitki. Zdarza się, że nawet nieświadomie usiądziemy na krześle z pozostawioną tam gumą, np. w autobusie. Nie każdy dba o porządek wokół siebie i musimy być na to uczuleni. Guma do żucia zalegająca w kieszeni również może rozpuścić się pod wpływem słońca i przykleić do wewnętrznej strony spodni. To nie oznacza, ze ubranie jest do wyrzucenia. Znamy prosty sposób, jak temu zaradzić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Po pierwsze: temperatura

Kiedy zobaczysz wklejoną w ubranie gumę do żucia - zachowaj spokój. Nie próbuj odrywać, wycinać i kombinować, bo możesz poważnie pogorszyć sytuację. Teraz uwaga - musisz opróżnić zamrażarkę. Wyjmij z niej żywność, a jeśli ci to nie przeszkadza, zrób miejsce na wolnej półce i włóż tam ubranie. Trzymaj je około 30 minut. Po tym czasie sprawdź, czy guma wykruszyła się i odpadła. Jeśli nie - potrzymaj jeszcze przez godzinę. Po tym czasie nawet najmocniej wczepiona guma do żucia powinna "puścić".

Klaudia El Dursi"Obłędna" sukienka Klaudii El Dursi zrobiła furorę na Instagramie

Jak usunąć gumę do żucia, przy użyciu zamrażarki. Wykonaj te czynności

Kiedy już guma się odmrozi i odpadnie, na ubraniu może pozostać ślad. Aby się go pozbyćw miejscu gumy zaaplikuj odplamiacz i wypierz ubranie w pralce. Jeśli boisz się oderwania gumy od ubrania, lub guma do żucia nie odpadła sama, delikatnie podważ ją nożem, lub szpatułką kuchenną.

Druga waloryzacja emeryturBędzie druga waloryzacja emerytur 2022? Jest projekt ustawy

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań, gdy zamrażarka zawiedzie

Jeśli guma do żucia przywierała do ubrania naprawdę długo i sposób z zamrażarką się nie powiódł, użyj zamiast tego octu i bardzo ciepłej wody. Podgrzej szklankę octu, namocz w nim ściereczkę i zwilż gumę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: