Guma do żucia jest bardzo trudna do usunięcia z ubrań. Jeśli przyczepi się do materiału, potrafi bardzo mocno wczepić się między nitki. Zdarza się, że nawet nieświadomie usiądziemy na krześle z pozostawioną tam gumą, np. w autobusie. Nie każdy dba o porządek wokół siebie i musimy być na to uczuleni. Guma do żucia zalegająca w kieszeni również może rozpuścić się pod wpływem słońca i przykleić do wewnętrznej strony spodni. To nie oznacza, ze ubranie jest do wyrzucenia. Znamy prosty sposób, jak temu zaradzić.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Kiedy zobaczysz wklejoną w ubranie gumę do żucia - zachowaj spokój. Nie próbuj odrywać, wycinać i kombinować, bo możesz poważnie pogorszyć sytuację. Teraz uwaga - musisz opróżnić zamrażarkę. Wyjmij z niej żywność, a jeśli ci to nie przeszkadza, zrób miejsce na wolnej półce i włóż tam ubranie. Trzymaj je około 30 minut. Po tym czasie sprawdź, czy guma wykruszyła się i odpadła. Jeśli nie - potrzymaj jeszcze przez godzinę. Po tym czasie nawet najmocniej wczepiona guma do żucia powinna "puścić".
Kiedy już guma się odmrozi i odpadnie, na ubraniu może pozostać ślad. Aby się go pozbyć, w miejscu gumy zaaplikuj odplamiacz i wypierz ubranie w pralce. Jeśli boisz się oderwania gumy od ubrania, lub guma do żucia nie odpadła sama, delikatnie podważ ją nożem, lub szpatułką kuchenną.
Jeśli guma do żucia przywierała do ubrania naprawdę długo i sposób z zamrażarką się nie powiódł, użyj zamiast tego octu i bardzo ciepłej wody. Podgrzej szklankę octu, namocz w nim ściereczkę i zwilż gumę.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina