Serialowe pary detektywów

Ścigają morderców, wyciągają z opresji, zastawiają pułapki na tych, którzy swoimi zbrodniami chcą obciążyć innych. Detektywi. Każdy szanujący ma swojego partnera. W naszej galerii serialowe damsko-męskie duety.
Na wariackich papierach, Moonlighting Na wariackich papierach, Moonlighting Fot. ABC

Na wariackich papierach - Maddie Hayes i David Addison

Serial opowiada o sprawach prowadzonych przez agencję detektywistyczną Blue Moon Investigations, z siedzibą w Los Angeles. Agencję prowadzi dwoje wspólników, prywatnych detektywów - Maddie Hayes i Davida Addisona. W rolach tych wystąpili Cybill Shepherd oraz Bruce Willis, dla którego rola ta okazała się momentem przełomowym w karierze.

Żar tropików, Tropical Heat Żar tropików, Tropical Heat Fot. LQ International, Ltd. and Safritel

Żar tropików - Nick Slaughter i Sylvie Girard

Nick były policjant zostaje wyrzucony z pracy. Przenosi się do małego miasteczka Key Mariah w stanie Floryda i tam zaczyna pracę jako prywatny detektyw. W swoim biurze zatrudnia Sylvie i razem tworzą silny zespół, który rozwiązuje kolejne zagadki.

Dochodzenie - Sarah Linden i Darren Richmond

Akcja najnowszego serialu rozgrywa się w deszczowym Seattle i opowiada historię zabójstwa Rosie Larsen i policyjnego śledztwa prowadzonego przez dwójkę detektywów poszukujących motywu i sprawcy zbrodni. Sarah Linden i Darren Richmond prowadzą wspólnie sprawę zabójstwa młodej dziewczyny. Na razie niewiele o nich wiadomo. Serial swoją premierę miał 7 września w Fox Life. Pierwsze dwa odcinki do obejrzenia za darmo w Kinie na szpilkach.

The X-Files - Z Archiwum X The X-Files - Z Archiwum X The X-Files - Z Archiwum X

Z archiwum X - Fox Mulder i Dana Scully

Fox Mulder i Dana Scully prowadzą tytułowe Archiwum X, komórkę Federalnego Biura Śledczego, do której trafiają wszystkie sprawy nie dające się wyjaśnić na drodze konwencjonalnego rozumowania. Mulder głęboko wierzy w istnienie istot pozaziemskich i innych niewytłumaczalnych zjawisk, będących przedmiotami ich śledztw. Praca w Archiwum X jest dla niego próbą wyjaśnienia zagadki zaginięcia swojej siostry, która - jak twierdzi Mulder - została porwana przez obcych. Scully natomiast, jako naukowiec, jest bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkich badanych przez nich spraw, choć w toku wydarzeń sama także zaczyna wierzyć w paranormalne zjawiska.

Dempsey i Makepeace

Głównym bohaterem serialu jest porucznik policji James Dempsey, który w ramach programu ochrony świadków, zostaje wysłany do Londynu, gdzie w miejscowej policji rozpoczyna współpracę z sierżant Harriet Makepeace. Z pozoru całkiem nie pasująca do siebie para, szybko tworzy zgrany duet, z powodzeniem rozwiązujący wiele skomplikowanych spraw.

Dexter - Debra Morgan i Joey Quinn

Siostra głównego bohatera Debra jest policjantką, która zrobi wszystko aby zostać detektywem. Jest znana ze swojego wulgarnego słownictwa, rzadko zdarza się aby wypowiedziała zdanie bez przekleństwa. Jej partnerem zostaję Joey Quinn w którym z czasem wdaje się w romans.

Powrót do życia - Charlie Crews i Dani Reese

Charlie Crews po 12 latach spędzonych w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił, w świetle nowych dowodów wreszcie zostaje uznany za niewinnego i wychodzi na wolność. Ponadto wraca do pracy w policji. Z atrakcyjną partnerką, Dani Reese prowadzi rozmaite sprawy kryminalne, stara się też znaleźć prawdziwych sprawców morderstwa, za które był skazany.

Więcej o: