Najlepsze stylizacje Dody

Kolejne urodziny Dody to dobry pretekst do tego, by przyjrzeć się jej najlepszym stylizacjom. Nie ulegamy pokusie i nie przedstawiamy ewolucji jej wyglądu, tylko pokazujemy hity i życzymy, żeby piosenkarka trzymała się obranego kierunku.
Doda Doda kapif.pl

Szara eminencja

Prosty pomysł, monochromatyczna kolorystyka i ograniczona liczba elementów to największe zalety tej stylizacji. Podoba nam się także idealnie blada i porcelanowa cera Dody, subtelny, ale wyrazisty makijaż i dobrze uczesane włosy. Znawcy mody od razu poznają, że kozaki piosenkarki mają metkę Chanel, a okulary są od Toma Forda. Super, że piosenkarka powoli odchodzi od tzw. total looków, czyli zestawów, które w oczywisty sposób nasuwają np. skojarzenia z Heidi, flagą amerykańską czy elfem. Brawa za klasę i wyczucie.

Dorota Doda Rabczewska Dorota Doda Rabczewska fot. East News

Gwiazda rocka

Dorota ma świetną figurę - zgrabne nogi, wąską talię i kobiece kształty. Do jej cech należy także zaliczyć odwagę w eksperymentowaniu - np. pokazywanie się w samym body założonym do marynarki czy swetra. Obcisłe legginsy nabijane ćwiekami, czarna skórzana kurta z wyprofilowanymi ramionami i rockowa bluzka tworzą świetną całość. Gwiazda, która rzadko pokazuje się w butach na płaskim obcasie, także na tę okazję założyła szpilki - ten model wyszedł z butiku Jimmy Choo.

Mocne akcenty

Tą stylizacją Doda udowodniła, że po dawnej Dorocie nie ma już śladu. Opalona kiedyś skóra ma odcień porcelanowy, kiedyś wymalowane cielistym błyszczykiem usta są krwisto-matowe. Nie ma także śladu po doklejonych paznokciach. Piosenkarka zestawiła cielistą sukienkę od Roberto Cavalliego z turkusowymi szpilkami Camilli Skovgaard. Dodatkowe punkty za różne kolory lakieru do paznokci na nogach i rękach.

Doda na festiwalu w Opolu Doda na festiwalu w Opolu East News

Drapieżne cętki

Doda chętnie sięga po skórzane ubrania - wypada chociażby wspomnieć słynną czarną sukienkę od Prady, w której wystąpiła na pokazie Paprockiego i Brzozowskiego. Szkoda, że w przypadku tej piosenkarki ubrania rzeczywiście są jednorazowe - pokazanie się w tej samej kreacji byłoby krytycznie i zbiorowo omówione we wszystkich mediach. W tej stylizacji dominującą rolę pełnią, obok sukienki, botki na koturnie od Giuseppe Zanottiego. Może tylko zamiast lekko połyskujących rajstop, wybrałybyśmy wersję matową.

Doda Liderem Roku 2010 w Ochronie Zdrowia Doda Liderem Roku 2010 w Ochronie Zdrowia fot. Kapif

Szkarłatna suknia

Doda po latach eksperymentów i mniej lub bardziej udanych prób już wie, że w przypadku jej urody prostota to klucz do zwycięstwa. Gdy pojawia się w prostej czerwonej sukni bez ramiączek, z zaczesanymi do tyłu włosami i czerwonymi ustami - robi ogromne wrażenie. Jeszcze większe robiłaby pewnie, gdyby nie miała aż tylu tatuaży, ale to oczywiście kwestia gustu. Do wspomnianej czerwonej sukni od Zienia, Doda założyła czerwone okulary Ray-Ban, torebkę Chanel i futro Max Mary. Tak ubrana odbierała wyróżnienie za promowanie zdrowia, po tym jak aktywowała Polaków do walki z białaczką.

Doda na WOŚP 2011 Doda na WOŚP 2011 fot. Kapif

Zabawa modą

Doda chętnie ubiera się także w projekty polskich designerów. Na zdjęciu ma żakieto-sukienkę od La Manii i legginsy z przeszyciami od Agnieszki Maciejak. Gwiazdy kochają wyraziste oprawki okularów optycznych. Doda także eksperymentuje nosząc szkła od Prady czy Toma Forda. Podkreślają jej rysy, a stylizacji dodają smaku. Podoba nam się także fryzura piosenkarki - wysoki kucyk z lokiem układającym się na bok.

Dorota Doda Rabczewska na pokazie kolekcji paprocki Dorota Doda Rabczewska na pokazie kolekcji paprocki fot. East News

A la Pink

Róż może być synonimem kiczu i złego gustu, a może wyglądać rasowo i z klasą. Znane są dawne stylizacje Dody - różowa mini, kaszkiet, kozaki z czubkami, w których wyglądała źle. Od tamtej stylizacji dzielą ją jednak lata świetlne. I wcale nie chodzi o to, że płaszcz jest od Burberry Prorsum, okulary - Toma Forda, torba - Louis Vuitton, a szpilki od Versace... Po prostu całość jest stylowa i dobrze wygląda.

Wielka gala

W beżowej sukni od Zienia mogłaby się pokazać każda gwiazda na dowolnej wielkiej uroczystości. Dla Dody kreacja, choć piękna, wymagała dodatkowego podkręcenia. Piosenkarka założyła do niej krótką, skórzaną kurtkę i prosty pasek. Jedyne, co nam przeszkadza, to wszechobecne bransoletki - jedna z turkusowego rzemyka, a druga z muszelkami. Doda się z nimi nie rozstaje, a one nie do wszystkiego pasują...

Więcej o: