Ultranowojorski chic czyli posłuchaj Herrery

Carolina Herrera od przynajmniej 30 lat ubiera kobiety. Symbolem i flagową propozycją projektantki jest słynna biała koszula. Co jeszcze według Herrery powinna mieć i wiedzieć kobieta?

Biała koszula

Butiki Herrery są rozrzucone, przynajmniej w 30 krajach po całym świecie. Jeden z nich, od tego roku, mieści się w Warszawie. Znajdziesz tam m.in. białą koszulę Herrery. Sama projektantka do zdjęć najczęściej pozuje w białej koszuli własnego projektu. Według Herrery biała koszula powinna znaleźć się w szafie każdej z nas. Dlaczego? Bo w połączeniu z biżuterią i makijażem podkreślającym czerwień ust sprawi, że w każdej sytuacji będziemy wyglądać dobrze. Na fotografii Carolina Herrera w koszuli własnego projektu.

Kobiecość

W jednym z wywiadów dla brytyjskiej prasy Herrera namawiała, aby wszystkie kobiety, nawet te na najwyższych stanowiskach, nie zapomniały o swojej kobiecości. Styl zawsze powinien być ponad modą. Jeśli najmodniejsza rzecz sezonu nie pasuje do twojej figury czy osobowości, odłóż ją. Według Herrery kobiecość to umiejętność wyczucia własnego piękna. Każda kobieta, bez względu na wiek, rozmiar, wagę, powinna wiedzieć jak stworzyć własny styl, a nie ten narzucony przez trendy w modzie. Na fotografii Iris Strubegger jako Carolina Herrera.

Czarny kolor w twojej szafie

Herrera nie ukrywa, że lubi kolory, ale nie stroni od czerni. Sama najczęściej prezentuje się w białej koszuli i czarnym żakiecie. Według projektantki czarny żakiet czy czarna wieczorowa sukienka to niezbędny element garderoby eleganckej kobiety. Na fotografii suknia projektu Herrery z zeszłorocznej kolekcji,

Szminka, perły i perfumy

Bez względu na to czy właśnie wyszłaś od fryzjera, czy wybierasz się zafarbować odrosty - według Herrery - szminka, perfumy i perły urtują cię w każdej sytuacji.

- Od lat używam szminki w odcieniu Plum od Bobbi Brown. Zawsze mam przy sobie swoje perfumy i nie potrafię się obyć bez perłowych kolczyków. Perły sprawiają, że twarz się rozpromienia - tak zwierzała się projektantka na łamach brytyjskiego magazyny Woman&Health. Na fotografii perfumy 212 Ice Herrery.

Ubieraj się do wieku

Mądra kobieta wie, że po 40-tce, nawet jak ma rewelacyjną figurę - nie zakłada ubrań, które nosiał kiedy miała 15 lat. Według Herrery styl musi progresować wraz z wiekiem. Projektantka w wieku 71 lat zachęca starsze już panie do noszenia krótkich włosów. Według niej, w pewnym wieku, długie włosy to po prostu modowe faux pas. Na zdjęciu Carolina Herrera pozuje przed swoim pokazem na tle kapeluszy i butów z najnowszej kolekcji.


Więcej o: