Idealnie piękna twarz

Australijska ''Marie Claire'' stworzyła twarz idealną. Na wygląd jej elementów złożyły się najpiękniejsze cechy fizjonomii pięknych aktorek. Czy rzeczywiście doskonałość powala na kolana?
Idealna twarz Idealna twarz Fot. Marie Claire

Złożona z wielu

Redakcja australijskiego miesięcznika dla pań przez rok zbierała informacje od chirurgów plastycznych na całym świecie. Ich tematem były wzorce, do których kobiety odwoływały się, kiedy chciały poprawić swoją urodę. Okazało się, że najczęściej kobiety przychodziły ze zdjęciami konkretnych kobiet, których daną część twarzy stawiały za niedościgły wzór. Kto w tych listach życzeń pojawiał się najczęściej? Może uda Ci się rozpoznać ich części twarzy na zdjęciu, które przedstawia graficzne zestawienie topowej szóstki?

Halle Berry. Halle Berry. Agencja Wyborcza.pl

Kształt

Kształt twarzy nie należy do powielanych - tzn. mając trójkątną twarz, lekarz nie zoperuje jej tak, żeby nagle stała się owalna. Kobiety fantazjując, marzą o takiej jak ma amerykańska aktorka linii żuchwy. Delikatna linia tworzy ładny zarys szczeki, który zwieńcza lekko prostokątna broda.

Anne Hathaway. Anne Hathaway. Anne Hathaway fot. AP Photo/Matt Sayles/ Agencja Wyborcza.pl

Oczy

Oczy Anne Hathaway mają ładnie wykrojony, migdałowy kształt. Jej sarnie oczy świetnie wypadają w makijażach, w których na powiekach namalowane są wyraźne kreski  w stylu z lat sześćdziesiątych. Korekta kształtu oczu, to dosyć często wykonywany zabieg. Nadanie tęczówkom brązowego, lekko bursztynowego odcienia nie wymaga ingerencji chirurgicznej - wystarczą kolorowe szkła kontaktowe.

January Jones z serialu 'Mad Men' na wręczeniu nagród Stowarzyszenia Aktorów Filmowych (SAG 2011) January Jones z serialu 'Mad Men' na wręczeniu nagród Stowarzyszenia Aktorów Filmowych (SAG 2011) fot. AP Photo

Policzki

Policzki January Jones, aktorki znanej z serialu ?Mad Man? są zdaniem pacjentek gabinetów chirurgii plastycznej idealne. Kości policzkowe można uwypuklić wszczepiając specjalne implanty. Wyrzeźbić twarz w tym miejscu można także z pomocą wprowadzenia pod skórę specjalnej substancji, która na pewien czas wymodeluje rysy. Jak zawsze w przypadku operacji plastycznych nie można przenieść kości policzkowych ze zdjęcia na twarz 1:1. Liczą się proporcje twarzy pacjentki i jej budowa ciała.

Natalie Portman Natalie Portman REUTERS/LUCAS JACKSON

Nos

Natalie Portman ma nosa! Cieszy się on szczególną popularnością wśród klientek chirurgów plastycznych. Prosty, niewielki i lekko zadarty - taki jest właśnie ideał. Natalie Portman urodziła się z nim i w swojej urodzie niczego nie zmieniała. Jak zapewniają specjaliści operacja nosa jest zabiegiem, który, choć inwazyjny i wymagający kilkumiesięcznego gojenia, daje największy rezultat poprawienia rysów twarzy.

Scarlett  Johansson w reklamie szampana fot. East News Scarlett Johansson w reklamie szampana fot. East News Scarlett Johansson w reklamie szampana fot. East News

Usta

Usta Scarlett Johansson są duże i bardzo zmysłowe. Ich rozmiar nie jest jednak przesadzony i nienaturalny. Taki kształt i wielkość najczęściej podawane są przez pacjentki jako wzór do naśladowania. Inne duże i bardzo charakterystyczne usta - Angeliny Jolie, nie cieszą się aż taką popularnością wśród pań. W usta można wstawić trwały implant albo wstrzyknąć kolagen. Nie należy przesadzać z ilością preparatu, bo grozi wtedy efekt kaczego dzioba.

Taylor Swift Taylor Swift mat. prasowe

Włosy

Taylor Swift jest zawsze dobrze uczesana - ma lekkie fale i ani śladu odrostów. O takiej fryzurze marzą podobno kobiety. Przy modnych obecnie technikach przedłużania włosów nie trzeba czekać, aż naturalne pukle osiągną pożądaną długość. Wystarczy pójść do salonu i po trzech godzinach fryzura jest gotowa. Patrząc na zaproponowaną przez grafików ''Marie Claire'' hybrydę trudno nie stwierdzić, że każda z aktorek, które wybrano do jej stworzenia wygląda o niebo lepiej niż ideał.

Więcej o: