Kultowe fryzury lat 50.

Sprawdźcie, jakie gwiazdy znalazły się w naszym zestawieniu.
Grace Kelly Grace Kelly east news

Grace Kelly

Była jedyną aktorką, która została księżną. Jej życie przypominało bajkę, albo dokładniej bajkowy scenariusz. Ale jak to w życiu bywa, bajki kończą się tylko szczęśliwie w  kinach. Księżna Monako zginęła tragicznie w wypadku samochodowym na południu Francji. Ale jej charakterystyczna fryzura, blond bob przeczesany na bok, jak również hollywoodzki styl przetrwały do dziś, dlatego też księżna Grace znalazła się na początku naszej listy.

James Dean James Dean east news

James Dean

Amerykański aktor, który po swojej wczesnej, tragicznej śmierci stał się legendą kina i pop kulturową ikoną. Błyskotliwa kariera, tragiczna śmierć i bardzo widowiskowy pogrzeb, przyczyniły się do tego, że Dean stał się obiektem kultu oraz osobą fascynującją dla wielu późniejszych pokoleń. Buntownicza fryzura w stylu Jamesa Deana to numer dwa na naszej liście.

Marilyn Monroe Marilyn Monroe east news

Marilyn Monroe

Symbol seksu, najbardziej znana blondynka na świecie i wyjątkowa aktorka. Marilyn Monroe była ucieleśnieniem marzeń każdego mężczyzny i również kobiet. W latach 50 tych czarowała wszystkich nie tylko wyglądem, ale również tańcem, śpiewem i co najważniejsze  temperamentem. Jej platynowe blond fale delikatnie uniesione do góry stały się symbolem i inspiracją dla późniejszych pokoleń, a jej styl kopiowany jest do dziś.

Elizabeth Taylor Elizabeth Taylor east news

Elizabeth Taylor

Gwiazda o kruczo-czarnych włosach, wydatnych ustach i zniewalającym spojrzeniu. Jej krótkie, pełne objętości uczesanie z kultowego obrazu ?Kotka na czerwonym, gorącym dachu?, zostało zapamiętane i to nawet bardziej niż jej dialogi.

Audrey Hepburn Audrey Hepburn east news

Audrey Hepburn

Troszkę mniej natapirowana czarna fryzurka niż u poprzedniczki, ale także rozpoznawalna. Oczywiście chodzi tu o kultową stylizację włosów Audrey Hepburn, o której niedawno wspominałyśmy z okazji rocznicy jej urodzin ( więcej na ten temat przeczytacie tutaj).

Elvis Presley Elvis Presley east news

Elvis Presley

Nasze zestawienie zamyka mężczyzna, a raczej jego męska fryzura. Chodzi tu oczywiście o króla rock'n'rolla - Evisa Presley. Piosenkarz, aktor, zdobył swoim głosem miliony kobiecych serc. A każdy mężczyznach w tamtych czasach trudził się ile tylko mógł, żeby wyglądać dokładnie tak jak sam Król. Dlatego też nie mogło zabraknąć idealnie ułożonej na brylantynę  fryzurki Presleya, z zadziornie opadającym loczkiem na czoło.

Więcej o: