Tajemniczą kobietą być

Jaka jest tajemnicza kobieta i na czym polega jej sekret? Zastanawiasz się nad fenomenem aktorek wcielających się w role famme fatale i z zazdrością obserwujesz koleżanki, które potrafią być intrygujące i nieodgadnione? Aby być tajemniczą niepotrzebna jest magia. Wystarczy trochę inteligencji i sposób bycia!

Owiana tajemnicą

Gesty, spojrzenia, wyraz twarzy, sposób zachowania - to wszystko kreuje twój wizerunek. Szczególnie gesty mają magiczną moc i umiejętnie stosowane mogą pomóc ci w stworzeniu tajemniczego wizerunku. Sposób w jaki kobieta powolnym ruchem odgarnia włosy, czy bawi się biżuterią mogą często dodać więcej uroku i zmysłowości niż seksowne ubranie.

Spojrzenie jak magnes

Spojrzenie kobiety tajemniczej jest krótkie, ale wymowne. To spojrzenie uważne, ponieważ kobieta tajemnicza jest doskonałym obserwatorem otaczających ją ludzi. Jest świadoma intencji i emocji innych, chociaż sama stara się nie ujawniać od razu swoich uczuć.

Tajemnicza nie znaczy obojętna

Twarz kobiety tajemniczej nawet jeśli nie jest zjawiskowo piękna, zawsze jest pełna emocji i wyrazu. To właśnie emocje czynią kobietę intrygującą i fascynującą - i to dużo bardziej niż twarz zamknięta w masce obojętności. Znudzone spojrzenie nie będzie wcale wyrazem tajemniczości, a jedynie stworzy wrażenie chłodu i nieprzystępności. Tymczasem drobne szczegóły takie jak zmysłowo rozchylone usta, szeroko otwarte, błyszczące oczy, gładzenie szyi, poprawianie włosów, częste pochylanie się ku rozmówcy sprawiają, że twarz nabiera wyrazu i piękna. Żywa gestykulacja, wyrazista mimika, czarujące spojrzenie - to wszystko świadczy również o temperamencie. Kobieta tajemnicza swoim sposobem bycia wyraża zmysłowość i seksapil.

Magia uśmiechu

Uśmiech to niezawodna broń intrygującej kobiety. Może to być tajemniczy uśmiech Mony Lisy pełen zagadek i skrytych obietnic, albo piękny i szeroki uśmiech pełen wdzięku i czaru. Uśmiech działa jak magnes, przyciąga i wzbudza ciekawość. Nie tylko uśmiech zwraca uwagę , także tajemnicze spojrzenie wyzwala ciekawość innych.

Długie włosy

Powszechnie przyjmuje się, że długie włosy czynią kobietę bardziej atrakcyjną i pociągającą. Jest to oczywiście warunkowane kulturowo i zależne od obowiązującej mody. Z drugiej strony często kobiety z krótkimi włosami uważa się za bardziej wyzwolone i inteligentne. Wybierz taką fryzurę, która według ciebie bardziej oddaje twoją osobowość i pasuje do twojego typu urody. Fryzura nigdy nie doda kobiecie uroku czy tajemniczości, jeśli nie będzie noszona z naturalnym wdziękiem i pewnością siebie.

Makijaż kobiety tajemniczej - focus na oczy

Kobieta tajemnicza doskonale zdaje sobie sprawę z siły i magii jakie ma jej spojrzenie, dlatego w makijażu będzie podkreślać przede wszystkim oczy. Doskonałym typem mocnego makijażu będzie "smoky eyes". Ten zmysłowy, zamglony, trochę ekstrawagancki makijaż jest idealny dla kobiety, która przyciąga i intryguje, ale jednocześnie chce pozostać nieodgadniona. Operując grafitem, czernią, srebrzystą szarością czy granatem, możesz stworzyć makijaż odpowiedni zarówno na dzień, jak i na wieczorne wyjście. Pamiętaj, aby na koniec mocno wytuszować rzęsy.

Syndrom tajemniczej nieznajomej

Tajemnicza kobieta nie odkrywa od razu wszystkich swoich kart, co nie znaczy, że ukrywa swoje uczucia. Złotym środkiem jest zachowanie równowagi pomiędzy okazywaniem innym ludziom zainteresowania, a zachowywaniem pewnych spraw dla siebie. Jeśli masz jakieś ciekawe zainteresowania czy umiejętności zamiast opowiadać o nich na wstępie, pozwól innym je odkryć, ale dopiero przy bliższym poznaniu. W ten sposób nie tylko pozostaniesz bardziej nieodgadniona i pociągająca, ale również zrobisz większe wrażenie.

Więcej o: