W doniczce pojawiła się pleśń? Pomoże popularna przyprawa, którą większość osób ma w domu

Cynamon większości kojarzy się tylko z jedzeniem. Mało kto zaś wie, że ta aromatyczna przyprawa skutecznie pomoże w hodowli i pielęgnacji roślin doniczkowych. W dodatku jest tanim i naturalnym sposobem.

Cynamon to znana i lubiana, aromatyczna przyprawa, która może wzbogacić smak wielu potraw: wypieków, deserów, kawy (szczególnie zimą) czy kompotów. Warto przy tym wiedzieć, że idealnie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również i w uprawie oraz w pielęgnacji roślin doniczkowych.

Zobacz wideo Prosty przepis na przepyszne cynamonowe róże z ciasta francuskiego

Cynamon jako sposób na pleśń w doniczce

W twoich doniczkach pojawiła się pleśń (specyficzny biały nalot na ziemi)? Zamiast używać drogich i nafaszerowanych chemią produktów, zastosuj cynamon. Jest to przyprawa, którą większość osób ma w swoich domach. Wystarczy na ziemię wysypać łyżeczkę mielonego cynamonu. Możesz dodatkowo przyprawę wymieszać z wierzchnią warstwą gleby.

W ten bardzo prosty, tani i przede wszystkim naturalny sposób pozbędziesz się pleśni w doniczce i jednocześnie zapobiegniesz pojawieniu się jej w przyszłości. Metodę tę można z powodzeniem wykorzystać również w przypadku roślin ogrodowych.

Cynamon skutecznie pomoże podczas przesadzania kwiatów

Cynamon doskonale sprawdzi się również podczas przesadzania roślin. Dzięki niemu szybciej się zakorzenią i tym samym przystosują do nowych warunków. Wystarczy cynamon wsypać do otworu w ziemi, do którego następnie przesadzimy roślinę.

Cynamon pomoże w walce ze szkodnikami: mszycami oraz mrówkami

Cynamon doskonale sprawdzi się również w walce z uporczywymi szkodnikami, takimi jak np. mrówki czy mszyce. Insekty bowiem nie cierpią zapachu tej aromatycznej przyprawy. Wystarczy, że posypiesz nim ziemię w doniczkach. Dzięki temu uporczywe szkodniki będą się trzymać z dala od twoich roślin.

Więcej o: