To najlepsza maść na pękające pięty! Weź 5 zł i idź do apteki. Pożegnaj problem raz na zawsze

Suche i popękane pięty są problemem wielu osób. Zwracamy na nie uwagę w szczególności latem, gdy prym wiedzie odsłonięte obuwie. Na szczęście w jego rozwiązaniu pomogą ci domowe receptury, a najlepsza maść na pękające pięty kosztuje kilka złotych i kupisz ją w każdej aptece.

Suche pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale często sprawiają ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Warto o nie dbać przez cały rok, nie tylko przez okres letni.

Przede wszystkim noś wygodne obuwie

Swoje działania powinniśmy zacząć od wyboru dobrych, wygodnych butów, które w żaden sposób nie będą nas gnieść ani uwierać. Źle dobrane obuwie nie tylko może sprawiać ból, ale także potęguje problem z suchymi i popękanymi piętami, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o ten aspekt.

Zobacz wideo Siemię lniane to samo zdrowie. Przekonaj się, dlaczego

Trzy domowe sposoby na pękające pięty – wsparcie znajdziesz w kuchni

Pierwszym filarem w pielęgnacji popękanych stóp jest ich zmiękczanie oraz złuszczenie. Skóra na piętach jest niemal dwa razy grubsza niż gdziekolwiek indziej i bardzo szybko narasta, dlatego jest to bardzo ważne. Wspomogą nas w tym domowe kąpiele oraz zabiegi.

  • Kąpiel w siemieniu lnianym zadziała zmiękczająco, a ponadto ukoi podrażnienia spowodowane pękaniem skóry. Wystarczy, że siemię lniane zalejesz wrzątkiem a po ostygnięciu przez 15-20 minut wymoczysz w nim stopy.
  • Kąpiel w ciepłym mleku i nacieranie sodą oczyszczoną. Przez 15 minut wymocz stopy w podgrzanym mleku, a następnie wetrzyj w nie sodę – zadziała jak naturalny pumeks.
  • Kąpiel w naparze z ziół. Wymieszaj dwie łyżki kozieradki, rumianku i siemienia (możesz wybrać także liść brzozy, nagietek, korzeń żywokostu), zaparz a po ostygnięciu mocz w nim stopy przez 15 minut.
  • Po kąpielach warto delikatnie złuszczyć naskórek za pomocą pumeksu lub specjalnej tarki.

Najlepsza maść na pękające pięty z apteki idealnie uzupełni twoją domową pielęgnację

Po kąpielach zmiękczających oraz peelingu czas na odpowiednie zabezpieczenie i nawilżenie pięt. Użyj do tego zwykłego kremu z witaminą A, który bez problemu znajdziesz w każdej aptece. Możesz delikatnie wmasować krem w stopy lub nałożyć grubą warstwę pod bawełniane skarpety na noc. Regularna pielęgnacja sprawi, że efekt będzie zachwycający.

Więcej o: