Pamiętacie Farbę? Piosenkę pt. "Chcę tu zostać" znali wszyscy! Wiemy, co dziś słychać u wokalistki

Joanna Kozak to wokalistka popularnej niegdyś grupy muzycznej "Farba". W 2003 roku wylansowali hit pt. "Chcę tu zostać", który rozbrzmiewał niemal każdym radiu. Do pory można go też usłyszeć np. na... weselach. Jak potoczyły się dalsze losy zespołu?

Utwór pt. "Chcę tu zostać" w latach 2000 rozbrzmiewał latem niemal na każdym nadmorskim deptaku. Był hitem kolonijnych dyskotek, ale i piosenką zakochanych. Zespół "Farba" z Joanną Kozak na czele, bardzo szybko zyskał popularność, jednak później nagle o nich "ucichło". Czym dziś zajmuje się wokalistka Joanna Kozak i czy zespół nadal koncertuje? Sprawdziliśmy to.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Honorata Skarbek o medialnej nieobecności. Na ściance bała się wpadki

Joanna Kozak z zespołu "Farba" dziś ma 41 lat. Jak zaczęła się jej kariera?

Joanna Kozak dziś ma 41 lat. Posiada nie tylko talent wokalny, ale i plastyczny, bowiem w przeszłości studiowała na łódzkiej ASP w Kolegium Mody. Wiosną 2000 roku wygrała telewizyjną "Szansę na Sukces" z Izabelą Trojanowską i tak zaczęła się jej kariera muzyczna. W 1999 roku zaczęła tworzyć z zespołem "Farba" a w 2003 roku wylansowali swój największy hit pt. "Chcę tu zostać". Singiel promował album pt. "Muszę Krzyczeć", który był jednym z trzech wydanych krążków. Ostatni ukazał się w 2010 roku.

 

Jak potoczyły się losy zespołu "Farba" i czym dziś zajmuje się wokalistka?

Zespół "Farba" powstał w 2003 roku, ale do dziś nie zawiesił działalności. Chociaż ich popularność spadła, nie przestali koncertować. Przez lata ukazały się ich trzy albumy: Muszę krzyczeć! (2003), Ślady (2006), 10 (2010). Niestety, po 2010 roku zespół opuścił gitarzysta Artur Przygoda, a następnie Piotr Łopacki. W 2020 roku odszedł wieloletni basista zespołu, Maciej Warda oraz Artur Chyb. Zespół składa się więc obecnie z małżonków: Joanny Kozak i Jacka Woźniaka. W 2021 roku ukazał się nowy singiel pt. "Może kocham cię".

 

Wokalistka jest aktywną użytkowniczką Instagrama. Publikuje tam nie tylko treści związane z działalnością muzyczną, ale i plastyczną. Tworzy piękne obrazy, a jeden z nich można było wylicytować na aukcji "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Nie da się również ukryć, że artystka wciąż zachwyca urodą.

 
 
 
Więcej o: