Noś kulkę folii aluminiowej w kieszeni. Pomoże rozprawić się z uciążliwym problemem

Elektryzujące się włosy to problem, który dotyka nas szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Do jego przyczyn najczęściej należą brak odpowiedniej pielęgnacji, niskie temperatury oraz czapki. Jak radzić sobie z elektryzującymi się włosami? Warto postawić na proste, domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć chciałybyśmy, aby nasza fryzura zawsze była nienaganna, jesienią i zimą jest to szczególnie trudne do osiągnięcia. Wszystko za sprawą elektryzujących się włosów, które nijak nie dają się poskromić. Z pomocą przyjdą domowe sposoby.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Dlaczego włosy się elektryzują? Najważniejsze są dwa czynniki

Z problemem, jakim są elektryzujące się włosy, często zmagamy się cały rok. Jednak to właśnie okres jesienno-zimowy jest pod tym względem wyjątkowo uciążliwy. Powodem często są czapki i szaliki, a dokładniej pocieranie włosów o materiał, przez co ulegają naładowaniu i zaczynają się wzajemnie odpychać i unosić. Nie bez znaczenia jest też nieodpowiednia pielęgnacja. Problem jest szczególnie dotkliwy dla właścicielek zniszczonych i przesuszonych włosów. Z tego powodu, pierwszym krokiem w walce z nim powinno być dogłębne nawilżenie pasm. Zrezygnuj z kosmetyków, które wysoko w składzie mają glicerynę i alkohol, postaw na te z masłami i olejkami. Świetnie sprawdzi się także regularne olejowanie na podkład nawilżający. 

Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami? Natychmiastowy ratunek i długotrwałe działania

Jeśli goni cię czas i potrzebujesz sposobu na już, skorzystaj z folii aluminiowej. Przetrzyj nią włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, z góry na dół, a problem stanie się dużo mniej widoczny. Drugim pomysłem jest spryskanie grzebienia lakierem do włosów i dokładne wyczesanie włosów. Pamiętaj, że oba sposoby to jedynie pomoc doraźna. Aby zupełnie wyeliminować problem, należy przede wszystkim zadbać o kondycję włosów i ograniczyć zabiegi oraz kosmetyki, które mają działanie wysuszające. 

  • Po każdym myciu nakładaj odżywkę do włosów, dwa razy w tygodniu użyj maski.
  • Jeśli musisz suszyć włosy, rób to chłodnym strumieniem powietrza, najlepiej z funkcją jonizacji.
  • W miarę możliwości zrezygnuj z prostownicy i lokówki.
  • Pozbądź się plastikowej szczotki, lepiej sprawdzi się drewniana, z naturalnym włosiem.
  • Noś czapki, szaliki z naturalnych materiałów.
Więcej o: