Czym wyczyścić złoto? Wlej do wody i zamocz biżuterię na 15 minut. Odzyska dawny blask

Czym wyczyścić złoto? Warto regularnie dbać o biżuterię, by mogła zawsze zachwycać oko cudownym blaskiem. Okazuje się, że nie trzeba sięgać po specjalistyczne preparaty, gdyż pomoże to, co większość z nas ma już w domu. Oto co należy zrobić.

Nie ulega wątpliwości, że złoto jest piękne i może być idealnym dopełnieniem stylizacji każdej kobiety. Z tworzywa często wykonuje się zegarki, pierścionki czy łańcuszki na szyję. Niestety biżuteria po jakimś czasie szarzeje, pokrywa się brudem i traci blask, dlatego warto regularnie ją czyścić. Okazuje się, że domowe sposoby pomogą tak samo, jak specjalistyczne produkty ze sklepu. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Peretti została okradziona przez znajomego!? "Ukradł mi całą biżuterię, wszystkie zegarki"

Jak często czyścić złotą biżuterię? Regularność to podstawa i klucz do sukcesu

Biżuterię ze złota warto czyścić zawsze, gdy zauważymy pierwsze oznaki brudu lub straci piękny dla oka blask. Zdarza się, że osad na tworzywie przyjmuje formę zielonego, czarnego lub fioletowego nalotu. Warto co najmniej raz w miesiącu przetrzeć złote pierścionki i naszyjniki spirytusem lub wódką (omijając ozdobne oczka, które mogłyby ulec uszkodzeniu) i wypolerować. Nie zaleca się robienia tego nad zlewem, gdyż wystarczy chwila, by biżuteria zniknęła w odpływie, a wyciągnięcie jej będzie bardzo trudne.

Czym wyczyścić złoto? Proste metody szybko uporają się z zabrudzeniami

W trosce o czystość i nieskazitelny blask złota należy od czasu do czasu czyścić je domowymi produktami i mieszankami. Warto dobierać metody wykorzystując to, co akurat masz w domu. Pamiętaj, by zachować ostrożność podczas czyszczenia biżuterii z drogocennymi kamieniami i innymi delikatnymi ozdobami. 

  1. Pasta z sody oczyszczonej — Metoda sprawdzi się w przypadku większych zabrudzeń. Połącz produkt z odrobiną wody, by utworzyć gęstą papkę i rozprowadź ją dokładnie na biżuterii. Gdy minie 20 minut, wypoleruj przedmiot przy pomocy miękkiej ściereczki i opłucz go w wodzie.
  2. Płyn do mycia naczyń — To dobry trik na niewielkie zabrudzenia. Namocz złoto w wodzie z dodatkiem kilku kropel produktu, a po 15 minutach wypoleruj je ściereczką i przemyj wodą.
  3. Pasta do zębów — Wykorzystaj tę, która nie ma drobinek. Pocieraj biżuterię szczoteczką z dodatkiem produktu, a później wypoleruj przedmiot i przemyj go wodą.
Więcej o: