5 popularnych mitów modowych, z którymi czas się rozprawić. Te zasady już dawno są nieaktualne!

Jesteś przekonana, że buty muszą pasować kolorystycznie do torebki? W takim razie to artykuł dla ciebie. O tych pięciu zasadach modowych możesz spokojnie zapomnieć. Są już nieaktualne.

Istnieją modowe zasady, nad których słusznością się nie zastanawiamy. Uznajemy je za fakt - do białej koszuli biały stanik, do złotych kolczyków złoty naszyjnik. Bzdura! Te zasady już dawno straciły na aktualności. Dzisiejsza moda lubi nieszablonowe i odważne połączenia. W stylizacjach możemy sobie pozwolić na dużo więcej. Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami modowymi. 

Zobacz wideo Wiosenna stylizacja z fioletem w roli głównej

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najczęstsze mity modowe. Torebka musi pasować do butów 

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. W kontekście tworzenia stylizacji to zdecydowanie słuszne powiedzenie. Nieodpowiednio dobrane dodatki mogą zaprzepaścić efekt całości. Wbrew pozorom, nie należy się jednak kierować zasadą, że buty mają pasować kolorystycznie to torebki. Taki sposób myślenia o modzie już dawno stracił na aktualności. Dziś swobodnie możesz łączyć ze sobą dodatki w różnych kolorach

Zapomnij o tych zasadach. Nie należy łączyć złota ze srebrem 

Połączenie złotej biżuterii ze srebrną było niegdyś uznawane za modowe faux-pas. Dziś ten duet już nie oburza. Łączenie różnych kruszców stało się standardem. Odważne kobiety nie boją się nieoczywistych rozwiązań. Aby stylizacja nie sprawiała wrażenia przypadkowej i chaotycznej, należy łączyć ze sobą kruszce w podobnych odcieniach. To jasnego srebra dobierz jasne złoto i na odwrót. Biżuteria powinna być też utrzymana w jednym stylu. 

 

Obalamy modowe mity. Pod białą bluzkę biały biustonosz 

Wiele kobiet jest przekonanych, że pod białe elementy garderoby należy zakładać białą bieliznę. Zdecydowanie nie jest to jednak trafiony pomysł. Pod białą bluzką czy koszulą lepiej będzie wyglądał cielisty stanik, który będzie mniej widoczny. Odważniejsze kobiety mogą postawić na czarną, koronkową bieliznę. 

Te zasady są nieaktualne. Nie łącz różnych wzorów 

Przez lata obowiązywała zasada, że ubrania we wzory należy łączyć z gładkimi elementami garderoby. Obecnie moda pozwala jednak na więcej szaleństwa. W jednej stylizacji można połączyć dwa lub nawet trzy wzory. Śmiało możesz zestawić kropki z paskami czy panterkę ze wzorem kwiatowym. 

 

Popularne mity modowe. Mokasyny tylko na gołą stopę

Mokasyny to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia na wiosnę i lato. Wiele kobiet jest przekonanych, że należy nosić je na gołą stopę. W połączeniu ze skarpetkami prezentują się one jednak równie elegancko. Taki duet jest niezwykle stylowy i dziewczęcy. 

 

OFERTY AVANTI24.PL: Torebki w tych kolorach są idealne na wiosnę! Przyciągają wzrok, dodają świeżości i charakteru

Więcej o: