Życzenia na Wielkanoc - religijne i nie tylko. Kilka propozycji, które zawsze się sprawdzą

Szukacie pomysłu na życzenia wielkanocne dla znajomych i bliskich? Chcecie uniknąć oklepanych formułek? Przychodzimy z pomocą. Oto kilka pomysłów, które możecie wykorzystać.

W tym roku Wielkanoc obchodzimy 9 kwietnia. Wielka Sobota przypada 8 kwietnia, a Wielki Poniedziałek 10 kwietnia. Niewątpliwie jest to czas, który większość z nas chce spędzić z bliskimi osobami. Jednak nie zawsze możemy spotkać się osobiście przy świątecznym stole. W takich sytuacjach warto więc pamiętać o miłych słowach, skierowanych w stronę rodziny i przyjaciół.

Zobacz wideo Testujemy menu wielkanocne od Magdy Gessler:

Wierszyki na Wielkanoc - propozycje

Nie macie pomysłu na wielkanocne życzenia? Oto kilka propozycji, które znaleźliśmy w sieci. Śmiało możecie wysłać je znajomym i bliskim. 

  • Wczoraj kury tak gdakały, nasze jajka oszalały. Malowały się w paseczki i w kółeczka i wstążeczki. Teraz wszystkie krzyczą - hura, hura! Wesołego Alleluja!
  • Mówi zając do baranka: Jaka piękna ta pisanka! Wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka. Biega, głośno krzyczy, że Wesołych Świąt Wam życzy.
  • Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przede wszystkim udanego uciekania w dniu Wielkiego Lania.
  • Jaj przepięknie malowanych, Świąt słonecznie roześmianych, W poniedziałek dużo wody, Zdrowia, szczęścia oraz zgody! Smacznych jajeczek, wesołych przy stole bajeczek. Niech zajączek o Tobie pamięta, krótko mówiąc: miej piękne Święta.
  • Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego. Mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te Święta będą jak bajka.
  • Moc prezentów od zajączka, co koszyczek trzyma w rączkach. Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

Wierszyki na Wielkanoc religijne

A może poszukujecie życzeń religijnych? Mamy dla was kilka pomysłów z sieci.

  • Alleluja, Alleluja! Wielkanocny dzień nastał! Chrystus bowiem zmartwychwstał! Niech Bóg ześle Ci łaski i niekończące się szczęście.
  • Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana przesyłam najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, radości, wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju i nieustającej wiary i nadziei.
  • Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzę wszelkich łask Bożych, pogodnych, zdrowych świąt i pomyślności w życiu osobistym.
Więcej o: