Wymieszaj 2 produkty w misce i włącz mikrofalówkę. Po kilku minutach będzie jak nowa

Do czyszczenia większości powierzchni w domu nie potrzebujemy specjalistycznej chemii. Wystarczą naturalne produkty, które mamy w kuchni. Jak szybko i skutecznie usunąć z mikrofalówki uporczywe zabrudzenia? Podpowiadamy.

Żeby w kilka minut wyczyścić kuchenkę mikrofalową, trzeba sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby, które znacznie ułatwią zadanie. Nawet jeśli wydaje się, że resztki jedzenia i brud tak łatwo nie dadzą się usunąć, wypróbuj popularny trik. Dzięki niemu bez szorowania pozbędziesz się nawet starych, uporczywych zabrudzeń.

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak doczyścić mikrofalówkę w dziesięć minut? Sięgnij po składniki, które masz w kuchni

Użytkowniczka TikToka z profilu @patitv_pl podzieliła się krótkim filmikiem, podczas którego pokazuje, jak czyści kuchenkę mikrofalową. Jest to sposób, który nie wymaga uporczywego szorowania i poradzi sobie nawet z zaschniętym brudem. Wystarczy, że sięgniesz po jeden uniwersalny składnik, który doskonale sprawdza się podczas sprzątania. Mowa oczywiście o occie spirytusowym. Jak wykorzystać go w sprytny sposób, żeby usunąć brud z mikrofalówki w mgnieniu oka?

Jeśli chcesz pozbyć się zabrudzeń z kuchenki mikrofalowej, przygotuj odpowiedni roztwór, który doskonale sobie z nimi poradzi. Jak doczyścić mikrofalówkę w kilka chwil? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Wyjmij talerz z kuchenki mikrofalowej i umyj go za pomocą wody z płynem do mycia naczyń. Odstaw go do wyschnięcia.
  2. Przetrzyj suchą ściereczką wnętrze i drzwiczki mikrofalówki, by pozbyć się resztek jedzenia oraz niezaschniętego brudu.
  3. Do miski wlej wodę i ocet spirytusowy w proporcjach 1:1 i wstaw do urządzenia. Ustaw mikrofalówkę na tryb automatycznego czyszczenia na pięć minut. Jeśli twoje urządzenie go nie ma, ustaw je po prostu na maksymalną moc. 
  4. Dokładnie przetrzyj mikrofalówkę, jej drzwiczki oraz wszelkie zakamarki. Powtórz krok 3 i 4.
  5. Na koniec pozostaw otwarte drzwiczki urządzenia, by mogło swobodnie wyschnąć.

Nie lubisz zapachu octu? Sięgnij po równie skuteczny, lecz pięknie pachnący trik

Pod krótkim filmikiem ze sprzątania kuchenki mikrofalowej pojawiło się kilka komentarzy. Niektórzy wskazywali, że chętnie wypróbują sposób użytkowniczki TikToka z profilu @patitv_pl, a inni zaznaczyli, że w podobny sposób zadziała inny tik.

Słyszałam, że woda z sokiem z cytryny też jest ok.
Zawsze wkładam miskę z wodą, a do niej pokrojoną cytrynę/limonkę. Pachnie super, działa też.

Jeśli nie lubisz zapachu octu spirytusowego, lecz nadal chcesz pozbyć się zaschniętych zabrudzeń z mikrofalówki bez szorowania, sięgnij po cytrynę lub limonkę. Postępuj dokładnie tak, jak w przypadku triku z octem, jednak zamień go na jeden z powyższych cytrusów. Pokrój cytrynę lub limonkę na plasterki i umieść je w miseczce z wodą. Pozostałe kroki wykonaj tak, jak w przypadku zastosowania octu, a w mieniu oka pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń. 

Więcej o: