Namocz i pocieraj. Odrobina cierpliwości wystarczy, by usunąć plamy z trawy. "Dziękuję ci za to!"

Jak usunąć plamy z trawy? Nie każdy wie, że da się to skutecznie zrobić. Wystarczą 4 produkty i odrobina cierpliwości. Sprawdź, jak poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami, a dodatkowo dowiedz się, jak usunąć żywicę z ubrania. Działania są banalnie proste.

Wiosną i latem spędzamy sporo czasu na świeżym powietrzu. Ogród, działka czy grille ze znajomymi to sposób wielu z nas na udany dzień. Czasem podczas kontaktu z trawą ubrania ulegają zabrudzeniu, a zwykłe pranie w pralce nie pomaga. Na szczęście sprawdzą się inne proste sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Jak usunąć plamy z trawy? Kilka produktów skutecznie pozbędzie się zabrudzeń

Na tiktokowym profilu @levis w jednym z nagrań pokazano prostą metodę na usunięcie plam z trawy z białych spodni. 

  1. Namocz plamę wodą i octem. Pocieraj szczoteczką, by pozbyć się brudu i ziemi.
  2. Zbierz resztki cieczy papierowym ręcznikiem.
  3. Utwórz pastę z wybielacza w proszku bez chloru i wybranego łagodnego detergentu. Pocieraj szczoteczką.
  4. Zmyj detergenty wodą i powtórz proces.
  5. Włóż ubranie do pralki i wypierz je standardowym sposobem.

Pod nagraniem internauci zostawili wiele komentarzy. Podczas gdy jedni pochwalili przedstawioną metodę, inni podzielili się własnymi propozycjami na usunięcie plam z trawy.

Użyj alkoholu.
Włóż do pralki z kilkoma różnymi detergentami.
Wrzątek i soda oczyszczona też działają.
Dziękuję ci za to!

Czyszczenie alkoholem zaproponowane przez jednego z komentujących to również dobry sposób na plamy z trawy. Wystarczy zwilżyć plamę 70% bezbarwnym trunkiem (w razie potrzeby możesz rozcieńczyć z wodą spirytus). Gdy minie pół godziny, należy wyprać ubranie w zimnej wodzie, a plama zniknie.

Jak usunąć żywicę z ubrania? Nie musisz sięgać po specjalistyczne preparaty

Oprócz plam z trawy wiosną i latem często na ubraniach pojawiają się zabrudzenia z żywicy. Dzieje się to zwłaszcza w przypadku dzieci, które na przykład bawiąc się w chowanego, kryją się między drzewami. Wywabienie plam z żywicy zależy od tkaniny, z jakiej wykonanie jest ubranie i od stopnia zabrudzenia.

  1. Wytrzymały i gruby materiał — Zastosuj terpentynę i spirytus. Produkty należy połączyć w proporcji 3:1.
  2. Naturalne i delikatne włókna — Połącz ocet z niewielką ilością wody, zanurz w cieczy wacik i pocieraj delikatnie zabrudzenia. Możesz też pocierać plamy olejkiem herbacianym o czystym składzie.
  3. Żywica przyklejona do ubrania w kawałku — Nie odrywaj jej, by nie uszkodzić materiału. Zamiast tego włóż ubranie do zamrażarki na kilka godzin, a gdy będzie zamrożone, odłam żywicę.
Więcej o: