Jak doprać skarpetki? Namocz je w tym roztworze. "Usuwa zabrudzenia na 100%"

Czasami zastanawiamy się, gdy skarpetki bardzo się zabrudzą, czy nie wyrzucić ich do kosza. Wystarczy jednak jeden sprytny trik, który sprawi, że w mig będą wyglądały jak nowe. Jak doprać skarpetki produktami z kuchni? Podpowiadamy.

Zdarza się, że niefortunnie zabrudzimy skarpetki, a plamy nie będą chciały tak łatwo zejść. Zamiast skazywać skarpetki na straty, spróbuj je uratować za pomocą sprytnego, domowego sposobu. Wystarczy, że połączysz składniki, które masz już w domu, a po jakimś czasie będą wyglądały jak nowe. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz składniki i włóż skarpetki. Będą wyglądały jak nowe

W przypadku naprawdę uporczywych plam warto zastosować domowy trik, który powinien sobie świetnie z nimi poradzić. Doskonale działa nawet w ekstremalnych przypadkach, o czym świadczą liczne komentarze pod materiałem na TikToku. Użytkownik z profilu @wow_melon_ podzielił się sposobem na doczyszczenie białych, mocno zabrudzonych skarpetek. Co będzie ci potrzebne, by je odplamić?

Do miski z ciepłą wodą wlej dwie łyżki octu spirytusowego, łyżkę soli, łyżkę sody oczyszczonej oraz łyżkę płynu do naczyń. Wymieszaj wszystkie składniki i w gotowym płynie umieść skarpetki. Pozostaw je na dwie godziny, a po tym czasie wypierz je, jak zwykle. Pozbędziesz się plam i znów będą wyglądały jak nowe.

Trik przedstawiony w krótkim materiale na TikToku zdecydowanie przypadł do gustu użytkowniczkom oraz użytkownikom tej aplikacji. Choć znaleźli się tacy, który podchodzili do niego sceptycznie, wiele osób przyznało, że pokazany sposób naprawdę działa.

Czemu o tym nie wiedziałam, będąc rodzicem piłkarza?!
Potwierdzam, że działa. Usuwa zabrudzenia na 100%.
Robię tak z białymi spodniami.
Dzięki za podzielenie się trikiem. Potrzebowałam tego!

Zamiast do pieczenia, wykorzystaj do prania. Skarpetki znów staną się białe

Podczas prania białych skarpetek oraz innych ubrań, możesz zadbać o to, by zachowały piękny wygląd na dłużej. Wystarczy, że ustawisz urządzenie na taki tryb, z jakiego zwykle korzystasz. Jedyną zmianą będzie wykorzystanie proszku do pieczenia zamiast klasycznych detergentów. Wsyp dwa opakowania produktu do komory na proszek i włącz urządzenie. Produkt ten zmiękczy tkaniny, zniweluje przykry zapach, a do tego sprawi, że ubrania będą bielsze.

Więcej o: