Zamiast dodać do herbaty, rozsyp w kątach domu. Domowe sposoby na mrówki szybko je wykurzą

Domowe sposoby na mrówki mogą okazać się niezwykle skuteczne. Jeśli zauważyłaś, że się u ciebie pojawiły, szybko odstraszysz je jednym z trików. Niektóre z nich kosztują grosze, a bywają niezwykle skuteczne. Co na mrówki w domu? Podpowiadamy.

Co na mrówki w domu zadziała najlepiej? Okazuje się, że skuteczne mogą być sprytne, nietypowe sposoby, które niewiele kosztują. Większość niezbędnych produktów prawdopodobnie masz już w domu, dlatego możesz zacząć działać od razu. Jak pozbyć się mrówek w naturalny i humanitarny sposób? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mrówki w domu. Jak zwalczyć je domowymi sposobami?

Jeśli w twoim domu pojawiają się mrówki, dokładnie wymyj szafki, w których się znajdują oraz podłogi, framugi drzwi i okien. Wykorzystaj do tego wodę z octem spirytusowym w proporcjach 1:1. Mieszanka ta nie tylko zdezynfekuje powierzchnie, lecz także jej zapach skutecznie odstraszy mrówki. W wielu przypadkach już samo takie działanie przyniesie zadowalające efekty. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że mrówki nie pojawią się w domu ponownie, wypróbuj domowy odstraszacz z dwóch składników.

Co na mrówki w domu sprawdzi się najlepiej? W niektórych przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest odstraszający sprej. Wystarczy intensywnie pachnący pieprz zmielić na proszek, a następnie pięć łyżek przyprawy zalać 100 ml wody. Gotową mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem i dokładnie spsikaj każdy kąt, w którym spodziewasz się mrówek. Możesz także potraktować takim sprejem ramy okienne i drzwi. Co jakiś czas powtarzaj spryskiwanie, by mieć pewność, że owady się wyniosą i więcej nie wrócą.

Jak pozbyć się mrówek? Wystarczy jedna przyprawa, by szybko uciekły 

Anne Caserta podzieliła się na TikToku sprytnym trikiem na to, by skutecznie pozbyć się mrówek z domu lub ogrodu. W tym celu należy sięgnąć po goździki, które mają intensywny zapach. Aromat ten doskonale odstraszy owady, a do tego goździki niewiele kosztują. Już za 50 gramów przyprawy można zapłacić mniej niż 7 zł. Goździki wystarczy rozłożyć w miejscach, w których zauważymy mrówki. Mogą to być szafki, zakamarki przy ścianach i podłodze czy strategiczne miejsca w ogrodzie. Gdy to zrobisz, mrówki szybko się wyniosą.

W komentarzach pod tiktokiem z profilu @annalanier2 pojawiło się wiele komentarzy na temat nietypowego sposobu pozbycia się mrówek. Ten naturalny i humanitarny trik przypadł użytkownikom oraz użytkowniczkom aplikacji do gustu. Niektórzy podzielili się też swoimi sposobami na mrówki. Wykorzystują w tym celu między innymi cynamon, a z goździków przygotowują również sprej odstraszający. 

Muszę wypróbować.
Mrówki nie lubią też zapachu cynamonu!
Z goździków można zrobić też sprej na mrówki.
Genialne!
Więcej o: