Dodaj dwa produkty do wody i namocz ubrania. Tkaniny odzyskają biel. "To działa"

Białe ubrania cieszą się sporą popularnością, jednak wiele osób decyduje się na noszenie ich przez zaledwie jeden sezon. Wszystko ze względu na szarzejący materiał, który z czasem nie prezentuje się już tak korzystnie, jak wcześniej. Na szczęście domowe sposoby rozwiążą problem.

Białe ubrania, mimo że wyglądają pięknie, z czasem mogą szarzeć. Okazuje się, że do wydobycia nieskazitelnej bieli nie potrzebujesz specjalistycznych preparatów. Świetnie sprawdzi się bowiem to, co większość z nas ma w swojej kuchni lub apteczce. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Danuta Martyniuk wskazuje plusy i minusy bycia z Zenkiem. Narzeka na pranie

Jak prać białe rzeczy? Wykorzystaj proszek do pieczenia i wodę utlenioną

Tiktokerka publikująca nagrania pod nazwą @desyr.reviews w jednym z filmików pokazała prosty trik na wybielenie zszarzałego prania. Kobieta najpierw zatkała wannę i wrzuciła do środka materiały. Następnie zalała je wodą i wsypała do środka proszek do pieczenia i dolała wodę utlenioną. Później pozostawiła pranie w wodzie na całą noc, a rano włożyła je do pralki i wyprała w zimnej wodzie z niewielką ilością zazwyczaj stosowanego detergentu. Zwróciła też uwagę, by pamiętać o nieprzepełnianiu bębna. W ostatnich kadrach @desyr.reviews pokazała, że suszy czyste pranie na słońcu.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Jedni skomentowali działanie metody, podczas gdy inni podzielili się własnymi trikami dotyczącymi prania jasnych ubrań.

Nigdy nie przepełniaj bębna. Przestrzeń jest potrzebna, aby faktycznie umożliwić ruch podczas prania.
To działa.
Słońce jest najlepsze.
Wypróbuję to!

Jak wybielić białe ubrania? Domowe metody to klucz do sukcesu

Oprócz triku z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną warto wypróbować też inne, domowe mieszanki.

  1. Aspiryna — Rozpuść 5 tabletek w około 5 l wody i namaczaj ubrania przez kilka godzin. Niepozorne kapsułki dzięki swoim właściwościom wybielą materiał. Po tym czasie należy wybrać ubrania w pralce standardowym sposobem.
  2. Ocet i sól — Do 10 l wody wlej pół szklanki octu i 4 łyżki soli, a następnie namaczaj ubrania przez kilka godzin. Później wypierz je w pralce jak zawsze, a będą śnieżnobiałe. Metoda sprawdzi się w przypadku sztucznych tkanin.
Więcej o: