Utnij rogi pasty do zębów. Zaoszczędzisz pieniądze i uporasz się z denerwującym problemem

Z twojej łazienki wydobywa się przykry zapach? Zamiast wydawać krocie na kosztowne odświeżacze, wypróbuj dwa domowe triki, które w mig uporają się z problemem. Kosztują grosze, a efekt będzie natychmiastowy. Co warto zrobić?

Często stosujemy różne drogeryjne specyfiki, żeby w łazience unosił się przyjemny zapach. Zwykle jednak kosztują one niemało, a istnieje kilka domowych alternatyw, które są równie skuteczne. Do tego wydasz na nie grosze. Co warto wypróbować, by w łazience ładnie pachniało? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast myć zęby, włóż do zbiornika w toalecie. Piękny zapach szybko się rozniesie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pasta do zębów doskonale sprawdzi się nie tylko do zachowania czystości jamy ustnej. Można ją także wykorzystać jako środek zapachowy w łazience, by unosił się w niej przyjemny aromat. Wystarczy, że sięgniesz po najtańszy produkt tego typu o zapachu, który naprawdę ci się podoba. Następnie należy pod skosem uciąć rogi opakowania, a później ponakłuwać je po długości igłą. Na koniec lekko odkręć zakrętkę i naciśnij na pastę, by wydobyła się z opakowania. 

Kiedy opakowanie pasty do zębów będzie już odpowiednio przygotowane, czas zając się miejscem, w którym zostanie umieszczona. Jeśli nie masz zabudowanej spłuczki, sprawa będzie prosta. Gdy jednak zbiornik z wodą wymaga demontażu, zdejmij niezbędne elementy, by się do niego dostać. Umieć tam odpowiednio przygotowaną pastę do zębów i zamknij spłuczkę. Od teraz gdy będziesz spuszczać wodę, w łazience zacznie unosić się piękny zapach.

Co zrobić, by w łazience ładnie pachniało? Sprytny trik sprawi, że już zawsze będziesz go stosować

Jeśli nadal wolisz korzystać ze standardowych kostek do toalet, a w łazience nie pachnie zbyt przyjemnie, zastosuj inny trik. Do jego przygotowania potrzebujesz ulubionego aromatu olejku eterycznego. Taki produkt kosztuje w aptece około sześciu złotych, a do domowego sposobu potrzebujesz tylko kilku kropli. Należy nanieść je na wkładkę higieniczną lub podpaskę, a następnie przykleić ją pod wiekiem kosza na śmieci znajdującego się w łazience. Pomieszczenie w kilka chwil będzie otulone przepięknym, naturalnym aromatem.

Więcej o: