Wrzuć tabletkę do zmywarki do pralki i nastaw program. Takiego efektu się nie spodziewasz

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo ważne. Dzięki prostym metodom usuniesz nieestetyczny osad i nieprzyjemny zapach, dzięki czemu sprzęt będzie niezawodnie czysty. Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

Pralka tak jak i inne sprzęty w domu wymaga starannej i regularnej pielęgnacji. Jeśli nie robi się tego na bieżąco, z czasem przestanie spełniać swoją rolę — poszczególne elementy zaczną się psuć, a przecież wolelibyśmy, by urządzenie służyło nam najlepiej przez co najmniej kilkanaście lat. Na szczęście nie musisz inwestować w drogie środki do czyszczenia pralki. Możliwe, że to, co potrzebne, masz już w domu. Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Danuta Martyniuk wskazuje plusy i minusy bycia z Zenkiem. Narzeka na pranie

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Wydasz nie więcej niż 8 zł na kilka czyszczeń

Pralkę można szybko i skutecznie umyć przy pomocy tabletek do zmywarki. Metoda nie jest zbyt droga, ponieważ opakowanie 10 kapsułek można kupić już za 8 zł. Jak wyczyścić pralkę?

  1. Włóż do pustego bębna pralki 2-3 kapsułki do zmywarki (w zależności od ilości brudu i częstotliwości czyszczenia sprzętu).
  2. Nastaw pralkę na program o temperaturze 60-90 stopni Celsjusza.

Tabletki do zmywarki w pralce to nie tylko trik na czyszczenie urządzenia, ale również zmiękczenie wody. Dlaczego tak się dzieje? Zależy to od zawartej w kapsułkach soli. Możesz potraktować pralkę tabletką do zmywarki mniej więcej raz na pół roku lub gdy zauważysz, że jest brudna. Na TikToku @jakubpracz._ w jednym z nagrań pokazano działanie tabletki do zmywarki w pralce. Mężczyzna oprócz włożenia kapsułek do bębna nie zapomniał też o dokładnym przeczyszczeniu szufladki na detergenty gąbką.

Czym wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Wykorzystaj ocet z kuchennej szafki

Zdarza się, ze mimo zastosowania triku z kapsułką do prania z pralki wciąż zwyczajnie śmierdzi. Przykrego zapachu nie da się długo ignorować, dlatego warto szybko podjąć odpowiednie działania. Co zrobić? Wlej do bębna lub dozowników na płyn pół szklanki octu. Później nastaw program na 60-90 stopni Celsjusza i uzupełnij bębnem o stare ręczniki, szmatki czy ściereczki. Dzięki temu przy okazji je zdezynfekujesz. Po wszystkim otwórz drzwiczki pralki, by gryzący zapach octu wywietrzał.

Więcej o: