Wybielająca pasta do białych butów. Od razu będą jak nówki sztuki nieśmigane

Trampki to wygodne buty, które wiosną i latem dopełniają wiele stylizacji. Jeśli zdecydujemy się na nie w kolorze bieli, fantastycznie urozmaicą każdy strój. Choć są wtedy modne i ponadczasowe, błyskawicznie się brudzą. Jak wyczyścić białe buty? Wystarczą dwa składniki.

Jeśli masz w szafie białe trampki, doskonale wiesz, że po kilku założeniach nie wyglądają już tak dobrze jak wcześniej. Nie da się jednak ukryć, że jest to obuwie, które pasuje do każdej wakacyjnej stylizacji i warto mieć je w swojej garderobie. Wystarczy znać jeden trik, dzięki któremu w mig umyjesz biały materiał, który od razu zalśni czystością.

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić białe buty? Weź dwa składniki i połącz w gęstą pastę

Domowa pasta czyszcząca do butów może uratować niejedne białe trampki. Jej przygotowanie jest szybkie, łatwe, a do tego niezwykle tanie. Wszystko dlatego, że koszt wszystkich składników potrzebnych do przygotowania porcji pasty nie przekroczy 2 zł. Dzięki temu jest to bardzo ekonomiczny trik, który uratuje biały materiał na butach. Potrzebujesz jedynie dwóch składników i odrobiny wody. W niewielkiej miseczce połącz dwie łyżki sody oczyszczonej z łyżką wybielającej pasty do zębów. Jeśli produkty nie będą się chciały połączyć, dodaj odrobinę wody, by stworzyć gęstą pastę. Gotową mieszankę wcieraj w materiał butów przy pomocy szczoteczki do zębów. Gdy dotrzesz już nią we wszystkie zakamarki, odstaw trampki na 25 minut. Po tym czasie wypierz buty w pralce.

Jak prac buty w pralce? Pamiętaj o kilku rzeczach, by ich nie zniszczyć

Jak najlepiej wyprać trampki w pralce, żeby ich nie zniszczyć a przy okazji nie uszkodzić urządzenia? Warto pamiętać o kilku rzeczach, które znacznie ułatwiają cały proces. Przede wszystkim miej na uwadze, by prać buty w jak najniższej temperaturze. Zaleca się, by nie przekraczała 40°C. Ustaw też program na jak najniższe obroty wirowania, a do bębna wraz z butami włóż ręcznik, które ich nie za farbuje. Do prania wykorzystaj ulubiony środek do czyszczenia białych tkanin. Gdy buty będą wyprane, pozwól im samodzielnie wyschnąć i ciesz się uzyskanym efektem.

Więcej o: