Jak odstraszyć ptaki z ogrodu? Te 3 niezawodne sposoby naszych babć sprawią, że będą trzymać się z daleka

TikTokerka, która podzieliła się skutecznymi trikami na odstraszenie ptaków z ogrodu, nauczyła się ich od swojego dziadka. Tak naprawdę wielu z nas je zna, i to właśnie dzięki naszym babciom i dziadkom. Na przykład, widok płyt CD zwisających z drzew i krzewów w ogrodzie nikogo w zasadzie nie dziwi. Latem jest wręcz częstym widokiem.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

To zresztą pierwszy, niezawodny sposób, który pokazała pewna miłośniczka roślin z TikToka. Kobieta jest jedną z osób zaangażowanych w projekt o nazwie NeedmoreFarms i prowadzi konto na popularnej, chińskiej platformie, które obserwuje ponad 25 tysięcy osób. Na co dzień jest ogrodniczką i doskonale wie, jak dbać o zieleń. 

- Oto nasze ulubione sposoby na powstrzymanie ptaków od skubania warzyw - zapowiedziała w opublikowanym wideo. - Powieście płyty CD. Pamiętacie je? - dodała żartobliwie. Jak to dokładnie działa? "Zbawiennym" elementem jest w tym przypadku połyskująca, lustrzana powierzchnia płyty. Lustrzane odbicia na krążku, zwisającym z gałęzi drzewa lub krzewu, skutecznie odstraszą fruwających intruzów.

Jak odstraszyć ptaki z ogrodu? Zastosuj któryś z tych 3 trików! - radzi ogrodniczka

Kolejną sztuczka, którą zdradził jej dziadek - jak mówiła - była w jej rodzinie przekazywana z pokolenia na pokolenie. To tzw. "fałszywy wąż". TikTokerka radzi, aby użyć kawałka drutu i uformować go w kształt, przypominający węża. Doradza też, aby użyć do tego czarnego drutu, "cieńszego lub grubszego, żeby ptaki naprawdę go widziały". Zapewnia, że na własne oczy widziała, jak skuteczny jest ten "wężowy" trik. 

Dosłownie widziałam, jak schodzą (ptaki - red.) lądują, widzą to i odskakują

- opisywała. I zaleciła, że tak uformowany drut najlepiej przesuwać co 4-5 dni aby, uzyskać "najlepszą skuteczność".

Trzeci sposób również nie powinien nas specjalnie zaskoczyć, ponieważ również widywany jest w wielu przydomowych ogródkach. Chodzi o znane nam z dzieciństwa kolorowe wiatraczki. - Ciągły ruch odstraszy ptaki - podkreślała. - Oto ogrodnictwo wolne od ptaków! - podsumowała z uśmiechem TikTokerka.

Źródło: TikTok

Więcej o: