Potrzyj świeczką kran i zobacz, co się stanie. Teściowa przetrze oczy ze zdumienia

Czyszczenie baterii w łazience może być zmorą wielu pań domu. Mimo że robimy to regularnie i wydaje się czysty, na powierzchni szybko pojawia się brzydki osad z wody i mydła. Na szczęście istnieją triki, dzięki którym zabezpieczysz kran na wiele dni. Co należy zrobić?

Czym polerować baterie łazienkowe? Niestety wiele osób doświadcza problemu, jakim jest osiadanie osadu z wody i mydła na kranach. Mimo starannego i częstego czyszczenia kłopot szybko powraca, ale nie musi tak być. Wystarczy, że wypolerujesz kran świeczką. Jak to działa i na czym dokładnie polega ta metoda? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Blanka Lipińska niezadowolona z kranu. Miał robić gazową wodę

Potrzyj świeczką kran. Takiego efektu się nie spodziewasz

Na Instagramie @haus_t_lux jakiś czas temu pojawiło się nagranie, na którym ukazano pocieranie kranu w łazience świeczką. Na filmiku widać kobietę, która najpierw dokładnie rozsmarowała produkt na powierzchni, a później wypolerowała kran miękką ściereczką. Na koniec zaprezentowała efekt przedstawionej metody. Okazało się, że na kranie przestała zatrzymywać się woda. Wszystko ze względu na parafinę zawartą w świecy. 

 

Czym wypolerować kran? Sprawdzi się... nabłyszczacz do zmywarki

Oprócz wykorzystania świeczki istnieje też inna metoda na czyszczenie kranu. Wystarczy, że wykorzystasz nabłyszczacz do zmywarki. Dzięki swoim właściwościom środek nada bateriom łazienkowym pożądanego blasku i zapobiegnie szybkiemu osiadaniu osadu z wody i detergentów. Dlaczego to działa? Polanie kranu płynem i wypolerowanie go miękką ściereczką sprawi, że na powierzchni utworzy się swego rodzaju powłoka hydrofobowa. To dobry sposób, jeśli chcesz uniknąć szorowania kranów przez wiele kolejnych dni. 

Okazuje się, że niektórzy do polerowania kranu wykorzystują także oliwkę dla dzieci. Wystarczy kilka kropli, by usunąć ślady palców i osad. Produkt zadziała jak naturalny impregnat i zapobiegnie osiadaniu kolejnych zabrudzeń. Jeśli nie masz oliwki dla dzieci, możesz z powodzeniem zastąpić ją oliwą z oliwek lub wybranym olejem roślinnym. 

Więcej o: