Przetrzyj meble skórką z mandarynki. Kociarze zauważą różnicę już po kilku sekundach

Skórka z mandarynki zazwyczaj ląduje w koszu na śmieci. Nie każdy wie, że może pomóc rozwiązać problem, z którym boryka się wielu właścicieli kotów. Przetrzyj skórką mandarynki meble i zobacz, jak to działa. Możliwe, że zaczniesz robić to regularnie.

Jesienią i zimą wiele osób je mandarynki, których skórki zazwyczaj lądują później w koszu na śmieci. Okazuje się, że nie musisz ich wyrzucać, zanim nie wykorzystasz ich w domu. Pomogą zażegnać problem, z którym boryka się wielu właścicieli kotów. Sprawdź, do czego przydadzą ci się skórki z mandarynki. Spróbuj raz, a będziesz tak robić regularnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pomelo to skarbnica witaminy C. Dlaczego warto je jeść?

Mandarynki — wartości odżywcze. Smakują praktycznie każdemu

Mandarynki i inne cytrusy są niskokaloryczne, dlatego wiele osób zjada je jako przekąskę. To dobry nawyk, ponieważ stanowią bogate źródło flawonoidów, witamin A, B1, B1, C i PP. Zawierają fosfor, potas, cynk i selen, a także kwasy organiczne, błonnik i olejki eteryczne. Również i w skórce mandarynki kryje się wiele cennych składników, dlatego nie musisz od razu wyrzucać ich do śmieci. Jak je wykorzystać?

Przetrzyj meble skórką mandarynki. Brzmi dziwnie, ale działa

Wielu właścicieli kotów przepada za zwierzętami, jednak już niekoniecznie za szkodami, jakie mogą wyrządzić. Koty lubią ostrzyć pazurki na cennych meblach, nawet jeśli zapewniasz im specjalne drapaki lub inne akcesoria. Jeśli masz dość widoku porysowanych mebli, kota wskakującego na stół, czy zrujnowanej tapicerki kanapy, przetrzyj każdy mebel wewnętrzną częścią skórki z mandarynki. W razie potrzeby możesz wykorzystać też skórkę z innego cytrusa. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że olejek eteryczny zadziała jak naturalny odstraszacz na koty. Szybko zauważysz, że czworonóg zacznie trzymać się od mebli z daleka, a ty będziesz miała spokój i przestaniesz wreszcie rozmyślać, ile pieniędzy będziesz musiała wydać na nowe meble, jeśli koci przyjaciel przypadkiem je zniszczy.

Więcej o: