Zacznijmy od przeciw: pogoda! Zimno, mokro i nieprzyjemnie. Wszystko się zgadza, tylko czy rzeczywiście możemy w naszym klimacie liczyć w czerwcu czy sierpniu na piękne słońce, idealną temperaturę na założenie sukienki z odkrytymi rękawami, i na wesele na świeżym powietrzu, w ogrodzie, na trawie...? Szanse na to, że trafimy w lato na wymarzoną pogodę są takie same jak to, że w dzień naszego zimowego wesela spadnie śnieg, który doda naszemu przyjęciu niezwykłego charakteru. Więc może nie ma sensu tak mocno upierać się przy ślubie organizowanym w lato? Zwłaszcza, że już od późnej jesieni możemy liczyć na wiele zniżek w domach weselnych, salonach sukni ślubnych, firmach cateringowych i wszelkich innych usługach weselnych. Kolejny plus: wyjątkowość wydarzenia. Nie tylko dlatego, że jest to WASZ ślub, ale też dlatego, że temperatura stworzy z niego wydarzenie nieprzeciętne. Wszyscy organizują wesela latem, ty możesz się wyróżnić tym, że będziesz miała wesele zimowe. Aby wszyscy się dobrze bawili trzeba je zrobić z głową.
Ważne jest upewnienie się, by w dniu waszego ślubu kościół był ocieplany. Nawet największe emocje nie rozgrzeją was na tyle, by przetrzymać całą ceremonię w zimnie. Znajdź też kościół, który ma zadaszony krużganek lub wewnętrzny dziedziniec. W nim bowiem będziesz mogła zebrać gości, którzy zechcą złożyć wam życzenia. Na dekorację kościoła w okresie zimowym zazwyczaj wybierane są czerwone róże lub białe kalie, ale jest wiele innych pięknych kwiatów, które mogą przypaść wam do gustu jak np. obfite bukiety hortensji czy też delikatnych jaskrów.
Pan młody będzie miał mniejszy kłopot z utrzymaniem ciepła, ze względu na warstwę koszuli, kamizelki i marynarki. Znajdźcie dla niego również klasyczny płaszcz i ewentualnie szalik pasujący kolorystycznie do np. barwy pąków w wiązance panny młodej. Jeśli chodzi o suknie ślubną pomyśl o współczesnej interpretacji stylizacji gwiazd srebrnego ekranu lat 20-tych - jedwabne, długie suknie i białe futra (oczywiście sztuczne). Jeśli masz styl bardziej naturalny, narzuć na ramiona szykowny kożuch. Do tego paszmina, która może być w akcentowym kolorze i koniecznie rękawiczki. Wybór dodatków, jak wybór samej sukni ślubnej zależy od tego jaki masz gust i jaki charakter będzie miało twoje wesele: czy będzie to elegancka kolacja w restauracji przy świecach, wytworny bal w pałacowej sali czy swobodna zabawa w chacie góralskiej przy kominku. Warto dostosować strój do formy jaką obierze przyjęcie, by zespolić cały charakter wydarzenia. Buty muszą być zamknięte, zapomnij więc o sandałach. Jeśli istnieje ryzyko, że będzie śnieg i lód, na przejście z samochodu do kościoła czy sali weselnej załóż białe śniegowce.
Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem ślubu w zimie, podkreśl wyjątkowy charakter tego sezonu w dekoracjach weselnych. Co zrobić, by wasze przyjęcie mimo mrozu i szybko zapadających ciemności było przyciągające, ciepłe i wesołe? W zimie słońce zachodzi już po 15.00 wystrój więc salę dużą ilością świec i zapal je od razu. Nada to przyjęciu niezwykłej i romantycznej atmosfery. Może gdzieś w rogu będzie palił się kominek? To idealny pomysł, ale pamiętaj, by nie przegrzać pomieszczenia, gdyż harce na parkiecie mogą mocno podnieść temperaturę! Wprowadź w dekoracjach miękkie i puszyste faktury, np. aksamitne wstążki obwiązane wokół serwetek lub futrzane poduszki rzucone w pokoju wypoczynkowym. Nie musisz czuć się ograniczona paletą dostępnych kolorów - tradycyjne w tym okresie zielenie i czerwienie mogą zbytnio przypominać o świętach Bożego Narodzenia, twoje wesele zaś to nie Wigilia. Rozważ użycie śnieżnej bieli i kryształowych dodatków, a jeśli chcesz zapomnieć o szarzyźnie na zewnątrz, śmiało wprowadź ostre barwy przypominające o ciepłym słońcu i egzotycznych krajach.
A wy zdecydowalibyście się na wesele w zimie?