Internetowe strony przedślubne - nowy trend wśród par młodych

Uroczystość weselna i Internet nie mają ze sobą wiele wspólnego? Wręcz przeciwnie! A to za sprawą tzw. wedding websites, czyli prywatnych stron przedślubnych. To swego rodzaju wirtualne rozszerzenia zaproszeń, na których para młoda umieszcza istotne dla zaproszonych gości informacje. Dziś, na taki niestandardowy sposób komunikacji z gośćmi ciągle decyduje się niewiele par. Czy możliwe jest, by zakładanie takich stron stało się nie tylko powszechnym trendem, ale obowiązkowym elementem przedślubnych przygotowań?

Czym jest ślubna strona on-line?

Internetowa strona ślubna to przede wszystkim źródło informacji dla gościa, odnośnie wszelkich kwestii związanych z uroczystością weselną. Para młoda na kilka miesięcy przed ślubem zakłada stronę WWW, której adres widnieje zazwyczaj na zaproszeniu, które w tym przypadku ma raczej wartość sentymentalną, tą praktyczną zaś pełni właśnie strona ślubna. To co znajdziemy na stronie zależy od pomysłowości i konceptu pary. Istnieją jednak stałe elementy, na których zamieszczenie decyduje się większość nowożeńców. Podstawowym punktem jest dodanie zakładki "o nas", gdzie zazwyczaj para młoda prezentuje historię swojej miłości. Pojawiają się zdjęcia z dzieciństwa czy anegdoty dotyczące poznania. W widocznym miejscu często umieszczany jest zegar odliczający czas do zbliżającej się daty ślubu.

Co powinna zawierać strona ślubna?

Na stronie internetowej można umieścić wiele informacji, których nie uda się zamiesić na zaproszeniu. Tu najważniejszym punktem jest kwestia dojazdu do Kościoła oraz domu weselnego. Najprostszym i zarazem najlepszym wyjściem jest umieszczenie mapki oraz zdjęć budynków, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemów z dojazdem na miejsce. Dla gości dojeżdżających pomocna będzie lista przykładowych hoteli w okolicy. By uniknąć niepotrzebnych prezentów państwo młodzi mogą stworzyć swoją wymarzoną listę prezentów. W większości, w specjalnej zakładce zamieszczają linki, bądź zdjęcia danych produktów, obok których widnieje opcja "zarezerwuj", dzięki czemu mogą zamówić dany prezent, bez obawy, zdublowania podarunku. Niektóre pary idą jeszcze dalej - umieszczają na stronie numer konta bankowego, na które można przesyłać podarunki w postaci pieniędzy. Jest to jednak wyjście dość niezręczne, a przez gości może zostać odebrane negatywnie.

E-mail do pary młodej

Strony ślubne z założenia mają służyć do kontaktu z gośćmi - nie powinno więc zabraknąć na nich możliwości wysłania wiadomości do nowożeńców. Temu służy formularz kontaktowy, który umożliwi wysłanie e-maila bezpośrednio ze strony. Jest to bardzo wygodna forma potwierdzenia przybycia - zarówno dla gości jak i organizatorów. Inną formą kontaktu, dostępną dla wszystkich może być również możliwość zakładania przez gości wątków dyskusyjnych na forum. Państwo młodzi mogą również poznać opinie gości umieszczając na stronie tematyczne sondy np. dotyczące wyboru menu. Ciekawym rozwiązaniem jest również stworzenie zakładki z listą muzycznych życzeń.

Jak założyć stronę i jaki jest jej koszt?

Na rynku działa wiele specjalnych serwisów, zajmujących się zakładaniem stron ślubnych na zamówienie. Para musi jedynie wybrać szablon i ewentualnie uzgodnić dodatkowe kwestie związane

z wyglądem strony. Cena zależy od tego jak bardzo strona będzie rozbudowana oraz od jej planowanej żywotności w sieci. Niektóre serwisy oferują darmowe okresy próbne, umożliwiając upewnienie się czy dana strona rzeczywiście nam odpowiada, przed dokonaniem opłaty. Następnie cena za miesiąc zaczyna się już od kilku bądź kilkunastu złotych. Większość serwisów zachęca do wykupienia strony na jak najdłuższy okres, wtedy średni koszt w przeliczeniu na miesiąc jest najkorzystniejszy.

Album ślubny w Internecie

Nie zawsze strona ślubna traci swoją przydatność z dniem uroczystości weselnej. Nowożeńcy niejednokrotnie korzystają z możliwości aktualizacji strony również po ślubie. Przykładowo, umieszczając zdjęcia z wesela, dzięki czemu goście zyskują możliwość obejrzenia galerii nawet następnego dnia po uroczystości. Ponadto goście, z którymi nie mamy na co dzień kontaktu, nie muszą czekać miesiącami na obejrzenie zdjęć - wystarczy, że wpiszą adres strony ślubnej. Dlatego też, ta swego rodzaju internetowa galeria ma wysokie szanse, by cieszyć się dużą popularnością. Para młoda może również przykładowo wykorzystać stronę do pochwalenia się zdjęciami z miesiąca miodowego.

Co z bezpieczeństwem?

Czytając o licznych zaletach stron ślubnych można łatwo zapomnieć, że zakładanie ich wiąże się również z kilkoma zagrożeniami. Od razu nasuwającym się na myśl jest ich powszechna dostępność - na stronę trafią nie tylko ci, dla których jest ona dedykowana, ale również przypadkowi internauci. Bardzo szybko prywatne zdjęcia mogą znaleźć się w posiadaniu zupełnie obcych ludzi. Nigdy nie wiemy kto czyta zamieszczane przez nas informacje i w jaki sposób będzie chciał je wykorzystać. Można oczywiście ograniczyć dostęp do niektórych treści specjalnym hasłem, jednak będzie to dodatkowe utrudnienie również dla gości. Wątpliwości budzi również sam pomysł przenoszenie kontaktu z rodziną na platformę internetową. Taki sposób w pewnym stopniu zamyka możliwość utrzymania osobistych relacji z gośćmi.

Nowy weselny standard

Sama idea zakładania przedślubnych stron internetowych budzi zróżnicowane emocje. Dla niektórych to doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania gości w przygotowania do uroczystości weselnej oraz na przeżywanie jej dłużej niż tylko przez jeden wieczór. Inni, uważają to za niepotrzebny wydatek, z którego nikt nie korzysta. Choć zwolenników jest tyle co przeciwników, faktem jest,

że stron powstaje coraz więcej, a trend jedynie zyskuje na znaczeniu. W dobie rosnącej popularności Internetu bardzo możliwe jest, że nie będzie jedynie chwilową modą, a stałym elementem w czasie organizacji ślubu.

Czym jest ślubna strona on-line?

Internetowa strona ślubna to przede wszystkim źródło informacji dla gościa odnośnie wszelkich kwestii związanych z uroczystością weselną. Para młoda na kilka miesięcy przed ślubem zakłada stronę WWW, której adres widnieje zazwyczaj na zaproszeniu, które w tym przypadku ma raczej wartość sentymentalną, tą praktyczną zaś pełni właśnie strona ślubna. To co znajdziemy na stronie zależy od pomysłowości i konceptu pary. Istnieją jednak stałe elementy, na których zamieszczenie decyduje się większość nowożeńców. Podstawowym punktem jest dodanie zakładki "o nas", gdzie zazwyczaj para młoda prezentuje historię swojej miłości. Pojawiają się zdjęcia z dzieciństwa, czy anegdoty dotyczące poznania. W widocznym miejscu często umieszczany jest zegar odliczający czas do zbliżającej się daty ślubu.

Przykładowa strona ślubna zankyouPrzykładowa strona ślubna zankyou Przykładowa strona ślubna zankyou

Co powinna zawierać strona ślubna?

Na stronie internetowej można umieścić wiele informacji, których nie uda się zamiesić na zaproszeniu. Tu najważniejszym punktem jest kwestia dojazdu do Kościoła oraz domu weselnego. Najprostszym i zarazem najlepszym wyjściem jest umieszczenie mapki oraz zdjęć budynków, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemów z dojazdem na miejsce. Dla gości dojeżdżających pomocna będzie lista przykładowych hoteli w okolicy. By uniknąć niepotrzebnych prezentów, państwo młodzi mogą stworzyć swoją wymarzoną listę prezentów. W większości, w specjalnej zakładce zamieszczają linki, bądź zdjęcia danych produktów, obok których widnieje opcja "zarezerwuj", dzięki czemu mogą zamówić dany prezent, bez obawy zdublowania podarunku. Niektóre pary idą jeszcze dalej - umieszczają na stronie numer konta bankowego, na które można przesyłać podarunki w postaci pieniędzy. Jest to jednak wyjście dość niezręczne, a przez gości może zostać odebrane negatywnie.

E-mail do pary młodej

Strony ślubne z założenia mają służyć do kontaktu z gośćmi - nie powinno więc zabraknąć na nich możliwości wysłania wiadomości do nowożeńców. Temu służy formularz kontaktowy, który umożliwi wysłanie e-maila bezpośrednio ze strony. Jest to bardzo wygodna forma potwierdzenia przybycia - zarówno dla gości jak i organizatorów. Inną formą kontaktu, może być również możliwość zakładania przez gości wątków dyskusyjnych na forum. Państwo młodzi mogą poznać opinie gości umieszczając na stronie tematyczne sondy np. dotyczące wyboru menu. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie zakładki z listą muzycznych życzeń.

Przykładowa strona ślubna zankyouPrzykładowa strona ślubna zankyou Przykładowa strona ślubna zankyou

Jak założyć stronę i jaki jest jej koszt?

Na rynku działa wiele specjalnych serwisów, zajmujących się zakładaniem stron ślubnych na zamówienie. Para musi jedynie wybrać szablon i ewentualnie uzgodnić dodatkowe kwestie związane z wyglądem strony. Cena zależy od tego jak bardzo strona będzie rozbudowana oraz od jej planowanej żywotności w sieci. Niektóre serwisy oferują darmowe okresy próbne, umożliwiając upewnienie się czy dana strona rzeczywiście nam odpowiada, przed dokonaniem opłaty. Następnie cena za miesiąc zaczyna się już od kilku bądź kilkunastu złotych. Większość serwisów zachęca do wykupienia strony na jak najdłuższy okres, wtedy średni koszt w przeliczeniu na miesiąc jest najkorzystniejszy.

Album ślubny w Internecie

Nie zawsze strona ślubna traci swoją przydatność z dniem uroczystości weselnej. Nowożeńcy niejednokrotnie korzystają z możliwości aktualizacji strony również po ślubie. Przykładowo, umieszczając zdjęcia z wesela, dzięki czemu goście zyskują możliwość obejrzenia galerii nawet następnego dnia po uroczystości. Ponadto goście, z którymi nie mamy na co dzień kontaktu, nie muszą czekać miesiącami na obejrzenie zdjęć - wystarczy, że wpiszą adres strony ślubnej. Dlatego też, ta swego rodzaju internetowa galeria ma wysokie szanse, by cieszyć się dużą popularnością. Para młoda może również przykładowo wykorzystać stronę do pochwalenia się zdjęciami z miesiąca miodowego.

Przykładowa strona ślubna zankyouPrzykładowa strona ślubna zankyou Przykładowa strona ślubna zankyou

Co z bezpieczeństwem?

Czytając o licznych zaletach stron ślubnych można łatwo zapomnieć, że ich zakładanie wiąże się z kilkoma zagrożeniami. Od razu nasuwającym się na myśl, jest ich powszechna dostępność - na stronę trafią nie tylko ci, dla których jest ona dedykowana, ale również przypadkowi internauci. Bardzo szybko prywatne zdjęcia mogą znaleźć się w posiadaniu zupełnie obcych ludzi. Nigdy nie wiemy kto czyta zamieszczane przez nas informacje i w jaki sposób będzie chciał je wykorzystać. Można oczywiście ograniczyć dostęp do niektórych treści specjalnym hasłem, jednak będzie to dodatkowe utrudnienie również dla gości. Wątpliwości budzi również sam pomysł przenoszenie kontaktu z rodziną na platformę internetową. Taki sposób w pewnym stopniu zamyka możliwość utrzymania osobistych relacji z gośćmi.

zankyouzankyou zankyou

Nowy weselny standard

Sama idea zakładania przedślubnych stron internetowych budzi zróżnicowane emocje. Dla niektórych to doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania gości w przygotowania do uroczystości weselnej oraz na przeżywanie jej dłużej niż tylko przez jeden wieczór. Inni, uważają to za niepotrzebny wydatek, z którego nikt nie korzysta. Choć zwolenników jest tyle co przeciwników, faktem jest, że stron powstaje coraz więcej, a trend jedynie zyskuje na znaczeniu. W dobie rosnącej popularności Internetu bardzo możliwe jest, że nie będzie jedynie chwilową modą, a stałym elementem w czasie organizacji ślubu.

Zdjęcia stron ślubnych pochodzą ze strony Zankyou.pl

Więcej o: