Bye, bye konturowanie twarzy! Właśnie pojawił się nowy trend w makijażu. Czym jest tantouring?

Rzuć wszystko, co właśnie robisz! Świat beauty oszalał na punkcie nowego trendu w makijażu. Tantouring wypiera klasyczne konturowanie twarzy, a my przekonałyśmy się, że istnieje życie bez bronzera i rozświetlacza!

TantouringTantouring pinterest / Adela.makeup

Kiedy 5 lat temu odkryłyśmy konturowanie twarzy, wiedziałyśmy, że to coś, od czego będziemy uzależnione już na zawsze. Trend ten rozpowszechniła Kim Kardashian, a w jej ślady poszły urodowe blogerki, influencerki oraz pasjonatki make-upu, które sprawiły, że technika modelowania twarzy bronzerem i rozświetlaczem stała stałym punktem w procesie makijażu u każdej z nas.

Tantouring. Czy nowy trend zastąpi popularne konturowanie twarzy?

Od jakiegoś czasu słynny konturing odchodzi jednak w zapomnienie. Powód? Technika ta jest czasochłonna, a jak wszystkie wiemy, każda minuta w pośpiechu do pracy jest bardzo cenna. Dlatego właśnie miejsce konturingu powoli zastępuje jego odmienna forma. Czym jest tantouring?

ZOBACZ: Powstała paleta do makijażu ukryta w telefonie i musimy ją mieć

Tantouring - nowy trend w konturowaniu twarzyTantouring - nowy trend w konturowaniu twarzy mintmag.ie

Mowa o technice konturowania, polegającej na użyciu samoopalacza. To właśnie on na określony czas ma poprawić kształt naszej twarzy. Ryzykowne, prawda? Okazuje się jednak, że przy umiejętnej aplikacji i rozprowadzeniu możesz wyprofilować swoją twarz nie używając produktów do makijażu. Efekt utrzyma się nawet do 2 tygodni! 

ZOBACZ: Kosmetyki Anastasia Beverly Hills w Polsce! Znamy ceny i datę premiery

Jak wykonać tantouring? Krok po kroku

Pierwszy i najważniejszy krok to odpowiednie przygotowanie twarzy. Przed aplikacją samoopalacza oczyść twarz, wykonaj peeling i dokładnie złuszcz skórę. Wybierz sprawdzony produkt, który nie pozostawia smug i plam. Nałóż na pędzel lub beauty blender odrobinę musu lub pianki samoopalającej i postępuj tak, jak w przypadku konturowania. Podkreśl obszary, które chcesz uwydatnić.

TantouringTantouring pinterest / Adela.makeup

Po aplikacji samoopalacza, pozostaw go na godzinę (jeśli zależy ci na lekkim konturowaniu) dwie godziny (dają średni efekt) i trzy godziny (głęboka opalenizna). Kiedy  czas oczekiwania minie, delikatnie oczyścić twarz, a efekt zobaczysz w mgnieniu oka!

Wyobraź sobie, że nie musisz już tracić czasu na konturowanie przez kilka następnych tygodni, a twoja skóra odpocznie od ciężkich kosmetyków. Brzmi super, prawda?  Jeśli zainteresowała cię technika tantouringu i chciałabyś ją wypróbować, obejrzyj poniższy tutorial:

 

ZOBACZ: Kim Kardashian zdradza sposób na worki pod oczami. 'Strasznie śmierdzi, ale warto'

Więcej o: