Jak ukryć odrosty bez farbowania? 3 proste i domowe triki

Odrosty to bardzo powszechny problem osób, które farbują włosy. Jak możesz je skutecznie ukryć? Postaw na kilka domowych, sprawdzonych sposobów. To między innymi jedna z najmodniejszych w ostatnim czasie stylizacji włosów.

Piękne i zadbane włosy to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety często zdarza się, że nasze pasma nie wyglądają tak, jak byśmy chciały. Jedną z przyczyn są widoczne odrosty. Jak możesz skutecznie je ukryć, jeśli nie możesz udać się do fryzjera? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy - jak to zrobić?

Jak ukryć odrosty? Postaw na loki

Mało kto wie, że odrosty są znacznie bardziej widoczne na prostych włosach. Dlatego jeśli chcesz je zamaskować, postaw na loki. Jeśli nie chcesz używać lokówki, skorzystaj z metody, która od kilku miesięcy robi furorę w mediach społecznościowych. Mowa o lokach na... pasek od szlafroka. Aby skorzystać z tej metody, musisz mieć pod ręką miękki pasek od szlafroka. Najpierw umyj włosy. Gdy będą jeszcze nieco wilgotne, rozpocznij stylizację. Następnie:

  • Rozczesz kosmyki i podziel je na dwie części;
  • jeśli chcesz, by stylizacja była trwalsza, możesz delikatnie spryskać włosy mgiełką stylizacyjną lub nałożyć odrobinę pianki na całą długość kosmyków;
  • weź do ręki niewielkie pasmo włosów znajdujące się najbliżej twarzy i zacznij zwijać je wokół paska;
  • następnie do pierwszego pasma dobierz kolejne i kolejne, owijając je wokół paska;
  • z taką kombinacją połóż się spać;
  • rano wyjmij materiał i rozczesz włosy.

Jak ukryć odrosty? Grube opaski

W ostatnim czasie grube opaski cieszą się ogromną popularnością. Jest to bardzo modny dodatek stylizacyjny, który nie tylko urozmaici nasz strój, lecz także skutecznie ukryje odrosty. Aby osiągnąć taki efekt, opaska powinna znajdować się w miejscu przejścia kolorystycznego. 

 

Jak ukryć odrosty? Użyj specjalnego produktu

Obecnie w drogeriach znajdziecie wiele specjalnych produktów, które pomogą wam w takiej sytuacji. Musimy jednak pamiętać, że taki sztyft lub spray to rozwiązania na szybko. Możesz więc użyć ich, jeśli chcesz ukryć odrosty przed wielkim wyjściem. Warto wspomnieć, że w takich przypadkach efekt utrzymuje się zazwyczaj do kolejnego mycia szamponem. Co więcej, tego typu kosmetyki są zazwyczaj bardzo proste w użyciu. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: