Jak rozjaśnić włosy w domu? Nałóż na głowę. Lśniące refleksy pojawią się w mgnieniu oka

Zastanawiasz się nad rozjaśnieniem włosów, ale nie chcesz wydawać kroci w salonie fryzjerskim? Jest na to sposób. Wypróbuj kilka porad, a w krótkim czasie nadasz swojej fryzurze pięknych refleksów. Co więcej, nie musisz obawiać się o zniszczenie kosmyków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Częste rozjaśnianie fryzury zabiegami chemicznymi ma na nią kiepski wpływ. Zamiast wydawać spore sumy w salonie fryzjerskim i narażać kosmyki na zniszczenie, warto wypróbować tanie sprawdzone sposoby. Nie dość, że są o wiele tańsze, to w dodatku mogą mieć także pozytywny wpływ na zdrowie włosów. Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić, czy nie jesteś uczulona na którykolwiek ze składników. Przed zastosowaniem kuracji rozetrzyj małą ilość substancji na ręce i przez kilka minut obserwuj reakcje ciała. Jeśli nie zobaczysz żadnych niepokojących oznak, możesz śmiało poddać się domowemu zabiegowi.

Zobacz wideo Naturalny tonik z pietruszki. Rozjaśnia i nawilża skórę, idealny na przebarwienia

Jak rozjaśnić włosy w domu? Wystarczy użyć jednego produktu

Najpopularniejszym produktem do rozjaśniania włosów jest rumianek. Płukanka wykonana z suszonych kwiatów nie tylko wpłynie na odcień kosmyków, ale także poprawi ich zdrowie. Zaledwie po kilku zabiegach staną się gładsze i mocniejsze. Sposób przygotowania kosmetyku jest banalnie prosty. Wystarczy, że wrzucisz dwie torebki ziół do wrzącej wody i poczekasz, aż się zaparzą. Następnie wywar musi ostygnąć. Płukankę najlepiej stosować zaraz po myciu włosów. Przez kilka minut obmywaj głowę płynem, a po krótkim czasie zobaczysz efekty.

Jak rozjaśnić włosy nie niszcząc ich? Poznaj bezpieczny sposób

Ciekawym sposobem na rozjaśnienie fryzury jest trik z sokiem z cytryny. Wyciśnij jeden owoc, a następnie rozcieńcz płyn 6 łyżkami ciepłej wody. Mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem. To znacznie ułatwi nałożenie preparatu na włosy. Rozpyl środek na kosmykach i zawiń je w ręcznik. Uważaj, żeby substancja nie dostała się do oczu. Po odczekaniu 30 minut zmyj resztki soku z głowy. Nie tylko zauważysz różnicę w kolorze pasemek, ale także powstałe w wyniku kuracji refleksy.

Rzadziej spotykanym, ale równie skutecznym trikiem na rozjaśnienie włosów jest przygotowanie mieszanki miodu i octu jabłkowego. Wymieszaj ze sobą po łyżce obu składników, po czym dokładnie je wetrzyj. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem zabiegu umyć głowę i lekko ją wysuszyć. Substancję rozprowadzaj kolistymi ruchami, aby pobudzić krążenie krwi. Zawiń włosy w ręcznik i zostaw je na mniej więcej godzinę. Ostatnim krokiem jest spłukanie mieszanki z kosmyków. Zastosuj się do tych porad, a w mig rozjaśnisz fryzurę i to o kilka tonów.

Więcej o: