Co daje woda ryżowa na włosy? Płukankę przygotujesz w 15 minut. "Pomaga i działa"

Jak działa woda ryżowa na włosy? Okazuje się, że preparat zastosowany na pasma zadziała jak droga mieszanka ze sklepu. Aby go przygotować, wystarczą ci zaledwie dwa składniki. Sprawdź, jak zrobić wodę ryżową na włosy i jakie przyniesie działanie.

Niegdyś powszechnie stosowane metody pielęgnacji włosów dziś ponownie cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku płukanki z wody ryżowej. Regularne stosowanie sprawi, że pasma będą gładkie, lśniące i pełne objętości. Mogą też zacząć szybciej rosnąć. Jak przygotować wodę ryżową na włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Płukanka ryżowa na włosy. Miksturę przygotujesz na 3 sposoby

Okazuje się, że wodę ryżową na włosy można przygotować na 3 sposoby — w zależności od ilości wolnego czasu i preferencji.

  1. Gotowana woda — Ugotuj ryż zgodnie z instrukcją, odcedź ziarna, a płyn przelej do butelki. Rozcieńcz go z wodą. Wystarczą 2-3 łyżki na 1 szklankę wody. Jeśli pominiesz ten krok, możesz przypadkiem rozjaśnić włosy. Przygotowanym płynem przepłucz włosy.
  2. Szybka płukanka — Zalej pół szklanki ryżu dwoma szklankami gorącej wody. Poczekaj kilkanaście minut, odcedź ryż i przepłucz włosy płukanką. Rozcieńczanie nie jest potrzebne.
  3. Woda fermentowana — Przygotuj mieszankę tak samo, jak w przypadku szybkiej płukanki. Gotową wodę przelej do słoika, zakręć go i pozostaw na 2 dni w temperaturze pokojowej. Przed użyciem rozcieńcz miksturę z wodą.

Sprawdziła, jak działa woda ryżowa na włosy. Takiego efektu się nie spodziewała

Tiktokerka Ola Jóźwiak (@ola.jozwiak) jakiś czas temu opublikowała nagranie, na którym pokazała test wody ryżowej na włosy. Kobieta początkowo podeszła do metody nieco sceptycznie. Nie do końca wierzyła, że trik ma szanse powodzenia. Wszystko jednak zmieniło się już po zastosowaniu wody na włosy. Ola najpierw umyła pasma szamponem, a później przemyła je wodą ryżową i odczekała 15 minut. Po spłukaniu produktu i wysuszeniu pasm okazało się, że są bardzo miękkie, puszyste i pełne objętości.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy wyrazili opinie dotyczące zaprezentowanej metody, a także podzielili się własnymi trikami na zdrowe i piękne pasma.

Woda ryżowa prawidłowo powinna być sfermentowana, troszkę więcej z tym zabawy i wtedy faktycznie gorzej pachnie, ale działa lepiej.
Dobrym sposobem na polepszenie stanu włosów jest spryskiwanie co wieczór wywarem z rozmarynu.
Dzięki Tobie to wypróbuję.
Woda ryżowa mega pomaga i działa.
Wodę ryżową można przygotowywać na różne sposoby, wcale nie trzeba czekać 2-3 dni, jest sposób ekspresowy czy fermentacji.
Więcej o: