Co zrobić, by lakier nie odpryskiwał? 3 sposoby na trwały manicure

Wiele osób wybiera tradycyjną metodę stylizacji paznokci. Co możesz zrobić, by taki manicure był trwały i przez wiele dni prezentował się nienagannie? Podpowiadamy.

Piękne i zadbane paznokcie to nasza doskonała wizytówka. Mimo że manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością, wiele osób nadal wybiera tradycyjną metodę stylizacji paznokci. Jednak przez pewne powszechne błędy efekt końcowy może być nietrwały i prezentować się nieestetycznie. Warto więc je wyeliminować. Drobne zmiany mogą przynieść wiele korzyści! Podpowiadamy, jakich błędów należy unikać, by manicure był trwały i przez długi czas prezentował się estetycznie.

Nie aplikuj kolejnych warstw zbyt szybko

Wykonując manicure warto uzbroić się w cierpliwość. Pośpiech może niestety zepsuć efekt końcowy. Dlatego też pomiędzy kolejnymi warstwami rób kilkuminutowe przerwy. W tym czasie lakier zasycha i wchłania się w płytkę paznokcia. Co ważne, klasyczny manicure składa się zazwyczaj z czterech warstw. Są to: baza pod lakier, pierwsza warstwa lakieru, druga warstwa lakieru, top coat. 

Nie możemy zapominać o pielęgnacji - to jedna z podstaw pięknego i trwałego manicure. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci:

Nie nakładaj zbyt dużej ilości lakieru

Poza tym w tym przypadku mniej znaczy więcej. Dlatego też nakładanie zbyt dużych ilości lakieru nie jest wskazane. Powód? Jeśli tak zrobisz, możesz nie pokryć równomiernie płytki paznokcia. Zwracaj na to uwagę przy każdej warstwie. 

Poleruj płytkę

Polerowanie to etap manicure, o którym zapomina wiele osób. To jednak błąd. Dzięki tej prostej czynności usuniesz z paznokci nadmiar sebum, co z kolei może przełożyć się na trwałość manicure. Paznokcie wypoleruj tuż przed nałożeniem bazy. Potrzebny do wykonania tego zabiegu sprzęt dostaniesz w większości drogerii stacjonarnych i internetowych (zazwyczaj jego cena nie przekracza 5 złotych).

Może cię także zainteresować:

Więcej o: