Emilia Krakowska zakochała się w koledze ze studiów. Dzieli ich 18000 km. "Cały czas do siebie dzwonimy"

Miłość potrafi być bardzo przewrotna. Przekonała się o tym także jedna z najbardziej kultowych polskich aktorek, Emilia Krakowska. Do tej pory nie miała zbyt dużo szczęścia w miłości. Prawdziwe uczucie, jednak nie rdzewieje. Obecny partner aktorki to znajomy ze studiów, który obecnie mieszka w Brazylii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć Emilia Kwiatkowska rzadko kiedy udziela wywiadów opierających się o jej życie prywatne, w ostatnim czasie uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojego związku. Jej obecny partner mieszka w Brazylii, jednak dzielący ich dystans nie stanowi żadnego problemu.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Emilia Krakowska - miłość nie szła w parze z karierą aktorki

Emilia Krakowska urodziła się 20 lutego 1940 roku w Poznaniu. Miłość do sztuki zaszczepiła w niej matka, która łączyła pracę w księgowości z karierą muzyczną. W 1963 młoda aktorka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Gwiazda grała w wielu filmach, serialach, jak i w teatrze. Starsi widzowie pamiętają ją przede wszystkim z roli Jagny Pacześ z ekranizacji "Chłopów". Młodsi fani mogą kojarzyć ją jako Gabrysię w "Na dobre i na złe".

Owocna kariera nie szła jednak w parze z życiem prywatnym. Każdy poważny związek aktorki nie przetrwał próby czasu. Jak sama przyznaje, często sama kreowała obraz wymarzonego partnera, co kończyło się fiaskiem. - Idealizowałam mężczyzn, tworzyłam ich od początku do końca pod wyobrażenie. - stwierdziła Krakowska na łamach tygodnika "Życia na gorąco" - Wymyślałam sobie takiego robaczka i go podnosiłam, podnosiłam. Bęc. I spadaliśmy z poobijanymi bokami - podkreślała. Jednak szczęście w miłości odezwało się do gwiazdy w XXI wieku. Przypadkowe spotkanie z dawnym znajomym ze studiów zaowocowało szczęśliwym związkiem, który trwa do dzisiaj.

Dzieli ich 18 tysięcy kilometrów. "Czasem jeżdżę na randki na drugi koniec świata"

Sergiusza poznała jeszcze na studiach. Krakowska stawiała wtedy pierwsze kroki na ścieżce aktorskiej, on zaś dopiero zaczynał swoją karierę jako architekt. Ich drogi rozdzieliły się, gdy mężczyzna wyjechał szlifować swoje umiejętności w Szwecji. Następnie studencka miłość aktorki trafiła do Afryki i Brazylii. Pomimo dzielącego ich dystansu ciągle utrzymywali kontakt. - Sergiusz przesyłał mi czasem pozdrowienia z różnych zakątków świata, które odwiedzał - przyznała Emilia Krakowska. 

Ich związek zaczął się od... kłamstwa. Aktorka w jednym z wywiadów stwierdziła, że jest zakochana w starym znajomym ze studiów. Wszystko po to, aby pozwolić dziennikarce na napisanie ciekawego artykułu. - Stwierdziłam, że przecież, jak jej odpowiem, zgodnie z prawdą, że nie, to nie będzie miała, o czym napisać. - stwierdziła aktorka - No więc powiedziałam jej, że oczywiście, że tak. Ona dopytywała, w kim. Powiedziałam, że w inżynierze, który pracuje w Afryce. 

Gdy Sergiusz pojawił się w Warszawie, dowiedział się o nietypowym wywiadzie Krakowskiej. Zdziwiony zadzwonił do Krakowskiej. -  Czuliśmy się tak, jakbyśmy się nigdy nie rozstali. Rozmawialiśmy o sztuce, architekturze i poezji. Wszystkie nasze wspomnienia wróciły. - wspominała aktorka - Sergiusz zapytał, czy pojadę z nim do Pragi. Zgodziłam się. I tak to się wszystko zaczęło.

Para do dziś jest razem, a ich związek wciąż kwitnie. - Czasem jeżdżę na randki na drugi koniec świata, a czasem spotykamy się w pół drogi. - przyznaje Emilia Krakowska - Choć ostatnio rzadziej się widujemy, ale cały czas do siebie dzwonimy - podkreśliła w wywiadzie dla serwisu Plejada.

Więcej o: