rodzina

 • O zmiennej osobowości kobiet

  O zmiennej osobowości kobiet

  Dzieciństwo, lata szkolne, pierwsza randka, ślub, urodzenie dziecka. To zdarzenia tworzące historię życia. Na ile doświadczenia i świat zewnętrzny kształtują naszą osobowość, a na ile my same mamy wpływ na to kim jesteśmy?

  Adriana Klos, psycholog
 • Gabriela Zych

  ur. 1941, prezes zarządu kaliskiego stowarzyszenia Rodzina Katyńska

  Agnieszka Drzewiecka
 • Teresa Walewska-Przyjałkowska

  ur. 1939, przedstawicielka Rodzin Katyńskich, przewodnicząca fundacji Golgota Wschodu

  Grzegorz Miecznikowski
 • Choroba duszy i ciała

  Choroba duszy i ciała

  Ludzie silni psychicznie radzą sobie z kryzysem małżeńskim, kłopotami z dziećmi czy w pracy. Nadwrażliwi popadają w depresję. By ją pokonać, potrzebują pomocy - lekarza i rodziny.

  Beata Prasałek. Konsultacja: prof. Bartosz Łoza, psychiatra,kierownik Kliniki Psychiatrii WUM, Szpital Tworkowski
 • Jak ułożyć sobie dobre relacje z teściową

  Płynąc do portu ?szczęśliwa rodzina? nie da się ominąć pewnych niebezpiecznych wód. Na przykład w trójkącie - mąż, żona, mama męża. Na szczęście można wyjść z tego rejsu cało, nawet z dzieckiem na pokładzie.

  z prof. dr hab. Bogdanem de Barbaro, psychiatrą i psychoterapeutą rozmawia Ewa Pągowska
 • Choroba, rodzina i ty

  Choroba, rodzina i ty

  Ciężka choroba jest ciężką próbą. Dla nas i dla naszych bliskich. Musimy zmierzyć się nie tylko z bólem, ale także z lękiem, rozpaczą, brakiem samoakceptacji. I wtedy szczególnie potrzeba nam rady psychologa. Mówi o tym Mariola Kosowicz, psychoterapeutka z Centrum Onkologii w Warszawie.

  Katarzyna Szroeder-Dowjat
 • Rodzinne dziedzictwo- skarb czy utrapienie?

  Każdy z nas dostaje od rodziców plecak z emocjonalnym posagiem. Jest w nim wiele niedocenianych przez nas skarbów, ale i śmieci - przekazów, przeciwko którym się buntujemy. Bywają przeszkodą, która utrudnia nam życie.

  Monika Radomska
 • Strach ciągle we mnie żyje

  Strach ciągle we mnie żyje

  Co trzecia polska kobieta jest ofiarą przemocy domowej. Co 15 sekund ona, jej dziecko lub inny członek rodziny jest uderzany, szarpany, popychany. Ofiarą przemocy pada co czwarta mężatka, co druga kobieta w trakcie rozwodu i co piąte dziecko. 90 proc. aktów przemocy zdarza się w domach. Z danych Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ?Niebieska Linia? wynika, że połowa interwencji policji w dużych miastach dotyczy zażegnania konfliktów rodzinnych.

  Małgorzata Szamocka
 • Czy księża katoliccy powinni mieć możliwość zakładania rodziny?

  Czy księża katoliccy powinni mieć możliwość zakładania rodziny?

  Czy ksiądz, który miałby żonę i dzieci, lepiej rozumiałby wiernych? Czy rozdarty między kościołem a domem miałby czas czuwać nad swoją owczarnią? A jeśli jego żona będzie chciała od niego odejść, rozwieść się, jak wpłynie to na autorytet kapłana? A my - czy jesteśmy w stanie zaakceptować naturalną potrzebę każdego człowieka, by doświadczać miłości nie tylko boskiej, ale też tej ludzkiej? Podyskutuj z nami na stronie www.poradnikdomowy.pl

  Agata Domańska
 • Wyjechać za granicę czy zostać

  Mąż rozważa wyjazd za granicę, dla żony jest to nie do pomyślenia. O komentarz poprosiliśmy psychoterapeutkę.

  Zofia Milska-Wrzosińska
 • Związek z mężczyzną po przejściach

  Związek z mężczyzną po przejściach

  ,,Kopciuszek? i ,,Królewna Śnieżka? to ulubione bajki wielu dziewczynek. A model rodziny - biedne sierotki, ojciec fajtłapa i zła macocha - pozostaje w sercach. Żadna z nas nie przypuszcza, że życie może też dla niej napisać podobny scenariusz. I w dodatku obsadzić ją np. w roli macochy.

  Anna Kalinowska
 • Rodzina czy praca?

  Współczesne kobiety nie mają łatwego życia. Praca, dom, opieka nad dziećmi, mąż, zakupy itd. - to wszystko wypełnia im całe dnie. Można by powiedzieć: przecież nie wszystkie tak naprawdę muszą pracować. A co jeśli chcą? Czy kobieta może pogodzić rolę matki i żony z pracą zawodową?

  Opracowanie: Agata Domańska.
 • Czy zapłodnienie in vitro powinno być refundowane?

  Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziecko jest ogromnym szczęściem, dopełnieniem rodziny. Ale co z tymi, którzy bez pomocy medycyny nie mogą powołać nowego życia?

  Opracowanie: Agata Domańska
 • Nie rób wszystkiego sama

  Nie rób wszystkiego sama

  Święta to wspaniały czas - spotkania rodzinne i ta specjalna atmosfera, która możliwa jest tylko w czasie Gwiazdki. I wszystko byłoby cudownie, gdyby nie drobnostka - to na ciebie spadnie większość domowych obowiązków. Chyba że zagonisz rodzinę do pomocy...

  Autor: Agata Domańska
 • Metody naturalne - wskaźnik Pearla 2 - 20

  Do tych metod zaliczamy te oparte na doskonałej znajomości własnej fizjologii. Najrozsądniej jest stosować je łącznie, zwiększa to bowiem prawdopodobieństwo trafnego rozpoznania okresu płodnego i niepłodnego.

  oprac. Maja Zawistowska
Więcej o:

rodzina