Kontrowersyjny Karl Lagerfeld

Projektant mody Karl Lagerfeld nigdy nie przebierał w słowach. Jego zdaniem poprawność polityczna jest nudna. Słynny Kaiser gościł w paryskiej redakcji dziennika ?Metro?, gdzie pełnił honory gościnnego wydawcy. Przy tej okazji wyraził swoje zdanie na kilka tematów.
Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld Fot. EAST NEWS

Rosjanki są piękne, Rosjanie brzydcy

Karl Lagerfeld, jak na osobę zajmującą się estetyką przystało, zwraca uwagę na urodę ludzi, miejsc i przedmiotów. Podczas wizyty w paryskiej redakcji ''Metra'' powiedział, że gdyby był Rosjanką, to jego świadomym wyborem byłoby zostanie lesbijką. Czym motywował ten pomysł? Tym, że Rosjanie są brzydcy. Dodał, że są oczywiście mężczyźni przystojni - jak na przykład narzeczony Naomi Campbell, ale to wyjątek. Jego zdaniem Rosja to kraj pięknych kobiet i brzydkich mężczyzn.

Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld Fot. EAST NEWS

Waga ważna sprawa

Karl Lagerfeld znany jest ze swojego podejścia do tuszy. Nie toleruje osób otyłych, otwarcie je krytykując. Sam od ponad dekady, kiedy schudł ponad 30 kg, restrykcyjnie dba o linię. Zapytany o fenomen Lany Del Rey, powiedział, że wyżej ceni Adele i Florence Welch, dodając szybko, że Adele jest trochę za gruba. Zapewnił, że ma piękną twarz i boski głos. O Lanie Del Rey powiedział, że jak na współczesne gwiazdy muzyki, jest całkiem OK. Powiedział także, że jeśli składa się z implantów, to nie jest w tej kwestii osamotniona.

Karl Lagerfeld chce stworzyć perfumy o zapachu książki Karl Lagerfeld chce stworzyć perfumy o zapachu książki Fot. Mat. prasowe

Grecja musi się dźwignąć

Projektant Chanel znany jest z tego, że bardzo szybko mówi - w każdym z kilku języków, którymi włada. Nauczył się błyskawicznego wyrzucania z siebie słów w dzieciństwie, gdy jego matka, znudzona jego rozwlekłymi wypowiedziami, poganiała go. Karl mówi szybko i nierzadko upublicznia kontrowersyjne treści. Jego zdaniem poprawność polityczna sprawia, że stajemy się nudni. Co Karl Lagerfeld myśli o Grecji? W jego opinii Grecy powinni popracować nad swoim wizerunkiem -  zwalczyć korupcję, odbudować zaufanie. Karl zapewnia, że nikt nie chce, żeby Grecja przestała istnieć, chociaż ich zwyczaje, podobnie jak Włochów, są w jego mniemaniu obrzydliwe.

Michelle Obama jest fajna!

Karl Lagerfeld jest wielkim wielbicielem Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych - Michelle Obamy. Bez żony, Obama nie zaszedłby tam, gdzie jest. Jego zdaniem ze względu na nią, Barack Obama powinien zostać ponownie wybrany na prezydenta. Lagerfeld w wywiadzie udzielonym w paryskiej redakcji ''Metra'' włożył w usta Michelle Obamy słowa, które zdaniem przedstawicielki jej kancelarii nigdy nie padły. Lagerfeld mówi, że gdy Michelle została skrytykowana za zbyt obcisłą spódnicę, miała zapytać, czy krytykom nie podoba się jej wielka czarna pupa.

Ines de La Fressange i Karl Lagerfeld Ines de La Fressange i Karl Lagerfeld Fot. EAST NEWS

Niskie pobudki

Dla Karla Lagerfelda nie ma nic gorszego niż brzydcy, niscy mężczyźni. Jego zdaniem tacy faceci są mściwi, jakby odbijali sobie na całym świecie swoje braki. Są źli i niebezpieczni. Karl usprawiedliwia się, że zna wiele osób, które chociaż nie grzeszą atrakcyjnością, to są sympatyczne i ciekawe. Jednak połączenie niskiego wzrostu i braku urody to jego zdaniem zabójcza mieszanka dla mężczyzn. Fizycznie odpychający był dla niego także Andy Warhol.

Karl Lagerfeld/Florence Welch Karl Lagerfeld/Florence Welch Karl Lagerfeld/Florence Welch/Channel Spring Summer 2012

Ostry krytyk

Karl Lagerfeld twierdzi, że nie ma ludzkich uczuć - dlatego jest kąśliwy w komentarzach. Z dzieciństwa wyniósł przekonanie, że zawsze musi wyglądać nienagannie - nawet w środku nocy. Dla projektanta jego ciemne okulary są jak cień albo burka. Designer jest krótkowidzem i nie chce, żeby po zdjęciu okularów kojarzył się ludziom ze szczeniaczkiem - a tak jego zdaniem wyglądają okularnicy po zdjęciu szkieł.

Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld Fot. Mat. prasowe

Więcej klasy dla średniej klasy

Karl Lagerfeld skorzystał z możliwości współpracy z sieciową marką H&M, żeby zwyczajni ludzie mieli możliwość kupienia ubrań od wielkiego projektanta. Zdaniem Karla Lagerfelda, średniej klasie brakuje klasy. Powinna się o nią postarać lepiej się ubierając i nosząc ze stylem. Flirt z masami przypadł Kaiserowi do gustu. Oprócz kolekcji dla H&M, miał także swoją kolekcję kosmetyków stworzoną we współpracy z Sephorą, a teraz wypuścił linię ubrań Karl dostępną w sklepie Net-a-porter.

Więcej o: