Znane ofiary stalkingu

Stalkowanie czyli nachodzenie i prześladowanie gwiazd to ciemna strona popularności. John Lennon zapłacił za nią życiem, ginąc pod własnym domem z rąk Marka Chapmana. Kto jeszcze miał problemy z psychofanami?
Sandra Bullock Sandra Bullock Sandra Bullock, 27 czerwca w Los Angeles, Fot. Shutterstock.com

Sandra Bullock

Sandra Bullock cieszy się dużą popularnością wśród psychofanów. Jej pierwszy wielbiciel - Thomas James Weldon prześladował ją z przerwami od 2003 roku. Aktorka uzyskała prawny zakaz zbliżania się Weldona do siebie, swojego dziecka i współpracowników, a stalker dobrowolnie zgłosił się na leczenie do zakładu dla psychicznie chorych. Kiedy został z niego zwolniony, od razu pojechał do domu Bullock... Druga stalkerka aktorki - Marcia Valentine okazała się o wiele groźniejsza. Dwukrotnie próbowała przejechać autem ówczesnego męża gwiazdy, rozrzucała pod jej domem zwierzęce futra i układała dziwne symbole z przedmiotów. W końcu została skazana na trzy lata w zawieszeniu.

 

stalkingFot. kolaż

Na pierwszy rzut oka tak wygląda, ale nie. Leo DiCaprio jest po prostu pochłonięty obserwowaniem swojej ukochanej drużyny Los Angeles Lakers. Wśród widzów można zobaczyć Denzela Washingtona czy Jacka Nicholsona. Gwiazdy kochają NBA. Na pierwszy rzut oka tak wygląda, ale nie. Leo DiCaprio jest po prostu pochłonięty obserwowaniem swojej ukochanej drużyny Los Angeles Lakers. Wśród widzów można zobaczyć Denzela Washingtona czy Jacka Nicholsona. Gwiazdy kochają NBA. AP/Chris Carlson

Leonardo DiCaprio

Prześladowczyni Leonardo DiCaprio nazywała się Livia Bistriceanu. Kobiecie wydawało się, że jest żoną aktora i ma z nim dziecko, które nazywało się Jezus. Bistriceanu wysyłała gwiazdorowi maile i listy, które stawały się z czasem coraz bardziej agresywne. Ponieważ prześladowczyni deklarowała, że chce się z aktorem spotkać sam na sam, ten postanowił zainteresować swoją wielbicielką organy ścigania. Udało mu się uzyskać sądowy zakaz zbliżania się Livii do siebie i swoich bliskich.

 

stalkingFot. kolaż

Jennifer Aniston Lolavie Jennifer Aniston Lolavie Fot. Mat. promocyjne

Jennifer Aniston

Wielbiciel Jennifer Aniston nie ograniczał się wyłącznie do słów, ale poszedł o krok dalej wcielając je w czyny. Jason R. Peyton- wtedy 24-latek,  zaparkował przed wjazdem do domu aktorki samochód, na karoserii którego wyrył wyznanie miłosne. Peyton był głęboko przekonany, że Aniston jest jego dziewczyną. Mężczyzna krążył wokół jej posiadłości i czekał na dogodny moment, kiedy będzie mógł się spotkać z aktorką. W chwili aresztowania miał przy sobie ostre narzędzie, taśmę klejącą i listy miłosne...

 

stalkingFot. kolaż

Jennifer Garner Jennifer Garner Kolaż kobieta.gazeta.pl

Jennifer Garner

Wielbiciel Jennifer Garner porządnie nastraszył aktorkę i jej całą rodzinę. Steven Burky, bo o nim mowa, pojawiał się regularnie w pobliżu przedszkola, do którego chodziła córeczka Garner i Bena Afflecka. Przesyłał aktorce paczki i listy o dziwnych zawartościach i śledził ją na planach filmowych. Sądowy zakaz zbliżania się ostudził jego zapędy.

Justin Timberlake. Justin Timberlake. mat. prasowe

Justin Timberlake

Karen McNeil zrobiła to, o czym marzy wiele kobiet,  podkochujących się w Justinie Timberlake'u - uznała, że jej miłość do niego musi wejść na kolejny etap i podjechała pod jego dom ze swoim dobytkiem,  gotowa na przeprowadzkę. Wcześniej udało jej się włamać do domu aktora i wymigać policji tłumacząc, że została do niego zaproszona. Podczas rozprawy sądowej sama podjęła się swojej obrony - nieskutecznie, bo sąd zakazał jej zbliżania się do Timberlake'a i jego rodziny.

Gwyneth Paltrow dla Harper's Bazaar Gwyneth Paltrow dla Harper's Bazaar Harper's Bazaar

Gwyneth Paltrow

Nie do śmiechu było Gwyneth Paltrow, której prześladowca zamęczał ja listami z opisami swoich mocno brutalnych fantazji erotycznych z nią w roli głównej. Psychofan Patrow nawiedzał także dom jej rodziców, wyczekując przed nim gwiazdy. Prześladowca - 51-letni wtedy mężczyzna, okazał się dostawcą pizzy ze stanu Ohio. Sąd bezwzględnie zakazał mu nawiązywania jakiegokolwiek kontaktu z Paltrow.

kurnikowa kurnikowa kurnikowa

Anna Kurnikowa

Tenisistce Annie Kurnikowej nie było do śmiechu, gdy w wodach zatoki, nad która położony jest jej dom pojawił się nagi mężczyzna wzywający pomocy. Po przyjeździe policji okazało się, że pływakiem był stalker Kurnikowej, William Lepeska. Zanim rzucił się w odmęty zasypał skrzynkę mailową tenisistki wyznaniami miłosnymi, na które ona pozostała  obojętna.

Więcej o: