Kobiety z filmów Barei

4 maja 1981 roku, odbyła się premiera filmu "Miś" Stanisława Barei, najpopularniejszej polskiej komedii. W naszej galerii kobiety z jego filmów.

Kasia Piórecka (Ewa Błaszczyk)

Sprytna i zaradna. Jeździ żukiem, który jest obiektem pożądania młodego Koniuszki. Odchodzi ze Spółdzielczej Wytwórni Sprzętu im. Borów Tucholskich, w której jest molestowana seksualnie. Wykorzystując podobieństwo do Koniuszki juniora, zdobywa pracę w Warszawskim Przedsiębiorstwie Taksówkarskim.

Maria Piórecka (Irena Kwiatkowska)

W serialu pracownica Muzeum Narodowego z bardzo rozwiniętym zmysłem detektywistycznym. Wyspecjalizowana w staniu w kolejkach. To dzięki niej nie dochodzi do międzynarodowego skandalu na linii Polska-Syjam.

Miećka Aniołowa (Bożena Dykiel)

W Pułtusku pracowała jako konserwator powierzchni płaskich. Kiedy dowiaduje się, że w stolicy będzie tylko żoną gospodarza, na początku dramatyzuje. Jednak doskonale się odnajduje u boku tyrana i wydaje się być stworzona do nadzorowania prac mieszkańców. Ma słabość do futer oraz towarzysza Jana Winnickiego.

Irena Ochódzka (Barbara Burska)

Irena pojawia się w mieszkaniu Ochódzkiego z nowym kandydatem do jej ręki, ministrem Władkiem Złotnickim i tragarzami, którzy wynoszą z mieszkania dzieła sztuki.  Miłośniczka Kossaka jest sprawczynią całego zamieszania - to ona wyrywa kartki z paszportu Misia.

Luśka (Stanisława Celińska)

Narzeczona Jerzego Dąbczaka. Lusia zostaje zameldowana w mieszkaniu Wandy i Janka, a wraz z nią wprowadza się jej nowy narzeczony - Zenek.

Marysia (Wojciech Pokora)

Magister sztuki oskarżony o kradzież postanawia ukrywać się przebrany za kobietę do czasu, aż namaluje kopię zrabowanego płótna. Marysia zaczyna pracę jako gosposia domowa, nie ma jednak szczęścia do pracodawców. Pomimo trudności w nowym zawodzie, Marysia odkrywa uroki swojej pracy.

Aleksandra Kozeł (Krystyna Podleska)

Ponętna, czarująca i głupiutka dziewczyna producenta Hochwandera, którą odbija mu Ochódzki. Pracuje w teatrze i sprawia wrażenie zakochanej w prezesie, a tak naprawdę chodzi jej o pieniądze i kontakty, którymi dysponuje Ryszard.

Więcej o: