Oni się nigdy nie ożenią

W języku angielskim mówimy commitment phobia. Po polsku powiemy o związkofobii. To lęk przed zaangażowaniem się. Przypadłość ta dotyczy najczęściej mężczyzn. Pan cierpiący na fobię przed odpowiedzialnością nigdy się nie oświadczy, nie ożeni, nie poczuje odpowiedzialności, nawet za własne dziecko. George Clooney, Hugh Grant cierpią na strach przed zaangażowaniem się. Zobacz kto jeszcze?

George Clooney

Z relacji byłych kochanek przystojnego aktora dowiadujemy się, że George jest uroczym kochankiem, ale pod warunkiem, że kobieta nic od niego nie chce. Żadnych pierścionków, dat ślubu i planów rozrodczych. Kiedy ostatnia partnerka aktora, włoska dziennikarka Elisabetta Canalis wyznała w wywiadzie, że jej marzeniem jest zamążpójście i dzieci, George Clooney szybko zakończył dwuletni związek. Tym sposobem piękna i ambitna Włoszka powiększyła listę byłych Clooneya znajdując się w towarzystwie innych pięknych i zdolnych pań np.: Lisy Snowdon, Renee Zellweger i Marielli Frostrup.

Owen Wilson Owen Wilson Fot. Photorazzi Photorazzi

Owen Wilson

Hollywoodzki aktor Owen Wilson jeszcze do niedawna był partnerem Jade Duell. Cztery miesiące temu urodził się ich syn. Owen nie wytrzymał płaczu dziecka i rozkosznie wyznał, że w wieku 42-lat nadal nie jest gotowy na tak poważne sprawy jak rodzina i dzieci. Według amerykańskich psychologów George Clooney i Owen Willson to klasyczne przykłady mężczyzn cierpiących na strach przed zaangażowaniem się.

Hugh Grant

Ma na karku 50-tkę, wiele przygód miłosnych i związków, ale nigdy nie był gotowy na to aby się ustabilizować. Hugh Grant to kolejny przykład wiecznego chłopca. Osoby cierpiące na związkofobię spotykają na swojej drodze utalentowane, piękne, zaradne i pracowite kobiety, a mimo to żadna nie jest wystarczająco dobra. Dlaczego? Bo chce za dużo.

Simon Cowell

Cowell, jeden z najbogatszych Brytyjczyków, twórca programu ''X Factor''nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony kobiet. Jego ukochana matka od lat błaga go o wnuki. Jednak 52-letni Simon ani myśli o stabilizacji. Pomimo że od roku jest zaręczony z Mezhgan Hussainy, to na wakacje jeździ z byłymi dziewczynami i obsesyjnie strzeże swojej niezależności. Według doktor Pam Spurr, autorki ksiazki ''How To Be a Happy Human'' nie warto tracić czasu z panami, którzy po kilku latach związku nie są w stanie rozmawiać o przyszłości ani o wspólnych planach. Według Spurr najlepsze co może zrobić kobieta w takiej sytuacji to wziąć życie w swoje ręce i ruszyć do przodu, ale sama.

Cameron Diaz

Strach przed zaangażowaniem się to również problem kobiet. Cameron Diaz to utalentowana, piękna aktorka. Lista byłych Cameron jest imponująca. Wśród nich np. Justin Timberlake. Trzy lata temu kiedy jej ówczesny chłopka Paul Sculfor wprowadził się do jej apartamentu Cameron szybko zaczęła się ''dusić'' i poprosiła, aby Paul się jednak wyprowadził się bo najlepiej czuje się sama. Podczas telewizyjnego wywiadu, który przeprowadzała Ellen Degeneres Diaz nie pozostawiła swoim przyszłym parterom żadnych złudzeń, oficjalnie oświadczyła, że cierpi na strach przed zaangażowaniem.

Premiera wyprodukowanego i napisanego przez DiCaprio filmu dokumentalnego Premiera wyprodukowanego i napisanego przez DiCaprio filmu dokumentalnego "Za pięć dwunasta" Fot. Chris Polk AP

Leonardo DiCaprio

Mężczyźni cierpiący na lęk przed zaangażowaniem często nie ukrywają tego. Otwarcie mówią swoim partnerkom, że nie mają w planach ślubu, dzieci i wnuków. Kobiety, niestety błędnie zakładają, że parter zmieni się. Rzadko się to zdarza. W przypadku przystojnego Leopanrda DiCaprio żadna ze zjawiskowo pięknych kobiet nie miała szczęścia. Jego byłe dziewczyny to przede wszystkim modelki: Gisele Bundchen, Bar Rafaele, Blake Lively. Od niedawna aktor spotyka się z kolejną modelką. Tym razem z Anną Jagodzińską. Miejmy nadzieję, że Polka będzie miała więcej szczęścia niż jej poprzedniczki.

Zobacz także:

Więcej o: