Potrącił go samochód. Kiedy nastolatek obudził się ze śpiączki i zobaczył co się stało z jego ciałem rozpłakał się

Ten dzień na zawsze odmienił życie Sergeya Kutovoya (20, Rosja) i przekreślił wiele jego marzeń, ale nie złamał jego woli walki.

Do tragicznego wypadku doszło trzy lata temu. Siedemnastoletni wówczas Sergey został potrącony przez samochód, kiedy przechodził przez przejście dla pieszych. Nastolatek zanim stracił przytomność zapamiętał jedynie uderzenie w głowę i widok zmiażdżonej nogi.

Moja noga była zmiażdżona i rozerwana. Nie czułem strachu ani bólu

Kiedy Sergey po siedmiu dniach wybudził się ze śpiączki i zdał sobie sprawę co tak na prawdę się stało nie krył wzruszenia.. w wyniku wypadku lekarze musieli amputować mu lewa nogę. Stan nastolatka był bardzo poważny. Na dziewięć miesięcy szpital stał się jego drugim domem.

 
Byłem przykuty do łóżka. W ogóle się nie poruszałem. Wciąż jadłem i jadłem. Nie obchodziło mnie to jak wyglądam. Chciałem przeżyć.

"Straciłem nogę ale nie hart ducha"

Po powrocie do domu, bliscy Sergeya obawiali się najgorszego: depresji wywołanej wypadkiem. Sergey nigdy nie był zadowolony ze swojego wyglądu. Jego waga od zawsze była dla niego problemem. Kiedy chodził do szkoły ważył ponad 140 kilogramów. A teraz kiedy stracił nogę..

 

Ale Sergey zaskoczył wszystkich. Postanowił, że się nie podda. Tragedia jaką przeżył uświadomiła mu, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia bez względu na okoliczności. Poza tym nastolatek szybko zrozumiał, że jeżeli chce poruszać się o własnych siłach musi o siebie zadbać. Zaczął ciężko trenować w domu..

 

Efekty? Jego życie całkowicie się odmieniło. Sergey nie tylko wrócił do zdrowia. Pomimo niepełnosprawności i faktu, że porusza się na wózku inwalidzkim osiągnął swój cel: wymarzoną sylwetkę, której może mu pozazdrościć niejedna osoba będąca w pełni sprawna. To wszystko stało się w niespełna dwa lata od tragicznego wypadku. Teraz Sergey zbiera na protezę nogi.

 

Historia Sergeya stała się inspiracją dla innych, a on sam został wzorem do naśladowania. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 130 tys. osób. A jego nowym celem jest start w Igrzyskach Paraolimpijskich. Trzymamy za niego mocno kciuki!

 
 

Zobacz też

Te dwie rzeczy, sprawiły że schudła, aż 62 kilo i wygląda o 20 lat młodziej [ZDJĘCIE]

Para seniorów co roku robiła wspólne fotografie. Ostatnia ściska za gardło... [ZDJĘCIA]

 

 

 

Więcej o: