Manicure kombinowany, Russian manicure, e-file manicure albo Machine manicure. Niektórzy uważają go za inwazyjny

Manicure kombinowany - to sposób na dłuższe niż zwykle utrzymanie estetycznego wyglądu paznokci, bez śladu odrostu. Technika ta polega na wprowadzaniu koloru pod skórkę paznokcia. Jest ona wygodna dla osób, które wybierają się np. na długie wakacje i chcą przedłużyć trwałość swego manicure.

Manicure kombinowany: czym się wyróżnia

Częścią każdego manicure jest odpychanie lub cięcie obrąbków naskórkowych, co ma głównie na celu uzyskanie gładkiej linii skórek i wydłużenie paznokcia jako całości. Tradycyjne metody cięcia naskórka za pomocą cążków powodują najczęściej nierównomierne, a czasami bolesne rezultaty. Może to wywoływać niewielkie stany zapalne.

W przypadku manicure kombinowanego do skórek stosuje się zupełnie inną technikę i używa innych narzędzi. Za pomocą różnych rodzajów frezarek (elektronicznych wiertełek do paznokci) usuwa się nadmiar skóry otaczającej płytkę paznokcia. Dzięki tej metodzie zmniejsza się odrost paznokcia przez co wydłużona jest świeżość manicure.

Zabieg manicure kombinowanego

W pierwszej części zabiegu stylistka frezuje skórki, a w drugiej fazie podkłada kolor pod skórki, żeby paznokieć wyrastał spod skórek już z kolorem. Stosuje się kilka rodzajów frezów do usunięcia błonki na paznokciu i skórek wokół płytki paznokcia. Zanim zacznie się pracę frezarką skórka precyzyjnie odchylana jest kopytkiem (narzędziem ze stali chirurgicznej przypominającym dłutko). Następnie uruchamiany jest frez kamienny, który dobrze odpycha skórki i zbiera wszystkie błonki z paznokcia. Po pierwszym frezie stylistka odpyla płytkę i przechodzi do kolejnego rodzaju frezu – trapezowego, który służy do czyszczenia kanalików między płytką a wałem paznokciowym.

Wszystkie te czynności służą odsłonięciu jak największej powierzchni płytki. W ostatnim etapie części oczyszczania płytki stosuje się frezowanie pod skórką, aby stworzyć szczelinę, w którą wprowadzi się lakier. Druga część zabiegu to malowanie płytki paznokcia. Stylistka zazwyczaj kładzie cztery warstwy różnych substancji (podobnie jak w manicure hybrydowym):

  • baza,
  • dwie warstwy koloru
  • top.

Pod skórkę wprowadzane są dwie warstwy: jedną warstwę koloru i top.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Manicure kombinowany - zrób go w profesjonalnym salonie

Skórki są ważną częścią paznokci. Ich funkcją jest zabezpieczenie paznokci, a dokładniej części pod paznokciami, w której wytwarzane są komórki powodujące wzrost paznokcia. Skórka chroni paznokieć przed dostaniem się do macierzy paznokcia bakterii lub ciał obcych.

Manicure kombinowany musi być wykonany przez profesjonalną stylistkę. Przy tym zabiegu wymagana jest ogromna precyzja i wprawa, aby nie dopuścić do usunięcia zbyt dużej warstwy skóry. Ważne jest dbanie o detale takie jak odpowiedni dobór kształtu frezu do grubości naskórka i płytki paznokcia.

Czy manicure kombinowany jest bezpieczny

Istnieje ryzyko, że skóra wokół płytki paznokcia jest bardzo cienka i staje się bardziej podatna na podrażnienia. Taki stan skóry może prowadzić do reakcji alergicznych na produkty do pokrywania paznokci. 

Może Cię również zainteresować:

Manicure hybrydowy: wygoda i estetyka, a może paznokcie hybrydowe to ryzyko dla zdrowia?

Moda na french manicure

Więcej o: