Jak pracują sklepy 2 maja? Poznaj godziny otwarcia sklepów 2.05.2020

Jak pracują sklepy 2 maja 2020 roku? Czy będziemy mogli w tym dniu zrobić zakupy? Dowiesz się z naszego artykułu.

Czy 2 maja sklepy są otwarte? To pytanie zadaje sobie obecnie wiele osób. Wątpliwości wynikają z faktu, że tego dnia wypada Święto Flagi Narodowej. 

Jak pracują sklepy 2 maja? 

Święto Flagi Narodowej nie jest to dniem ustawowo wolnym od pracy. To oznacza, że 2 maja 2020 roku sklepy będą czynne. Oprócz tego w tym dniu pracują także stacje benzynowe, placówki pocztowe, apteki i punkty usługowo-handlowe. 

Zobacz wideo Minister Emilewicz o sklepach spożywczych:

2 maja zakupy będziecie mogli zrobić nie tylko w sklepach osiedlowych, ale także w różnych supermarketach. Otwarte będą m.in. Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Tesco, Globi, Żabka oraz Freshmarket. 

Sklepy 2 maja: godziny otwarcia

2 maja 2020 roku większość sklepów będzie czynna w regularnych godzinach (takich jak w inne soboty). Przed sobotnimi zakupami warto jednak upewnić się, jak w Święto Flagi Narodowej pracuje konkretny obiekt. 

Niektóre sieci zdecydowały się jednak na wydłużenie pracy. Przykładowo, sklepy Biedronka pracują obecnie od godziny 6 do 24 od poniedziałku do niedzieli (wyjątek to niedziele niehandlowe). 

Czy w majówkę są otwarte sklepy?

Z kolei 1 maja wypada Święto Pracy. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dlatego większość sklepów będzie wówczas zamknięta. To samo dotyczy 3 maja, czyli Święta Konstytucji. Czy w majówkę są otwarte sklepy? Dowiedz się więcej na ten temat z naszych artykułów:

Więcej o: