Egipska, rzymska, a może grecka? Sprawdź, co mówi o tobie twoja stopa

Stopy mogą o tobie powiedzieć więcej niż myślisz. Choć większość z nas nie przywiązuje większej uwagi do tej części ciała, to kształt stopy oraz układ palców wiele mówi o twojej osobowości. Jaki kształt mają twoje stopy i co o tobie mówią? Sprawdź!
Zobacz wideo Peeling do stóp - zrób go sama w domu

Stopa egipska

To rodzaj stóp, które posiada 70 proc. społeczeństwa. Charakteryzuje się ułożeniem palców od najdłuższego (paluch) do najkrótszego (mały). Posiadacze stopy egipskiej to najczęściej osoby marzycielskie, które cenią sobie prywatność. Zdarza się, że te miewają miewają zmienne nastroje i ulegają emocjom.

Stopa grecka

Stopa grecka jest znacznie rzadziej występującym rodzajem stopy, niż stopa egipska. Posiada ją bowiem tylko 20 proc. społeczeństwa. Charakterystyczny w tym rodzaju stopy jest drugi palec, który jest dłuższy od pozostałych. Posiadacze stopy greckiej to osoby towarzyskie i pozytywnie nastawione do życia. Co ciekawe, taki kształt stóp posiadają często sportowcy oraz artyści.

Stopa rzymska

Ten rodzaj stopy jest najrzadziej występującym wśród społeczeństwa, gdyż posiada go jedynie 10 procent osób. Stopa rzymska charakteryzuje się tym, że pierwsze trzy palce są niej więcej tej samej długości. Posiadacze takiej stopy są ekstrawertykami i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Lubią uczyć się nowych rzeczy i poznawać nowe miejsca. Często mają również wybuchowy i awanturniczy charakter.

Stopa kwadratowa

Stopa kwadratowa charakteryzuje się tym, że wszystkie palce są podobnej długości. Osoby mające ten kształt stopy są zazwyczaj racjonalne i mają umysł analityczny. Uwielbiają planować i podejmują racjonalne oraz przemyślane decyzje. Są stabilne emocjonalnie, a także godne zaufania.

 
Więcej o: