Chcieli wesprzeć WOŚP, ale Jurek Owsiak powiedział stanowcze "nie". Dlaczego?

Już wkrótce 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektóre licytacje dobijają już do 100 tys. złotych! Okazuje się, że jedna z aukcji została zdjęta z Allegro po interwencji Jurka Owsiaka. Dlaczego?

Więcej o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przeczytacie na Gazeta.pl

Już 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dobrych kilku lat aukcje wystawiane są na portalu Allegro. Nie tylko gwiazdy i osoby publiczne przekazują wyjątkowe rzeczy na licytację, ale tak naprawdę każdy z nas może przekazać coś od siebie. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na dziecięcą okulistykę, dlatego każda złotówka się liczy. Jedna z aukcji nie spodoba się Jurkowi Owsiakowi i zniknęła z serwisu. 

Zobacz wideo

"To wbrew regulaminowi" 

Jak już wyżej wspominaliśmy gwiazdy i osoby publiczne przekazują na licytacje wyjątkowe przedmioty lub spotkania. W tym roku również myśliwi postanowili dać coś od siebie. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", redakcja Vademecum Myśliwego, youtube'owego kanału łowieckiego, wystawiła na licytację polowanie z kołem łowieckim Bór w Zielonej Górze

Aukcja przez kilka dni znajdowała się na portalu Allegro, ale wkrótce zniknęła. Interweniował WOŚP i sam Jurek Owsiak, który odcina się od tego rodzaju aktywności. 

To wbrew regulaminowi.

- tłumaczy.

Najpopularniejsze aukcje WOŚP na Allegro 

Postanowiliśmy sprawdzić, które aukcje cieszą się największą popularnością w serwisie Allegro. Okazuje się, że na ten moment jest już kilka licytacji, których cena dobija do 100 tys. złotych. Cebulsonn popularny Youtuber wystawił na aukcję sweter, w którym rozbawiał swoich widzów, wcielając się w postać Susa. Na ten moment trzeba za niego zapłacić 99900 zł. Jeśli chcielibyśmy stać się posiadaczami kultowego wrocławskiego tramwaju, musimy na ten moment wydać 99999 zł. Komplet kultowych sof z programu Kuby Wojewódzkiego kosztuje 66966,66 zł, a za rakietę Igi Świątek i wspólny trening z naszą tenisistką 92100 zł. To jednak nie najdroższe aukcje. Na ten moment najwięcej trzeba zapłacić za luksusowy weekend dla pary we Włoszech lub Francji w towarzystwie Omeny Mensah i Rafała Brzoski. Cena? 155100 zł!

Przez 29 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: