Wesele w stylu boho - jak wygląda? [pomysły, inspiracje]

Wesele w stylu boho to hit ostatnich sezonów weselnych. Wesele organizowane w konkretnym stylu pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat uroczystości. Jednym z trendów budzących największe zainteresowanie są śluby oraz wesela w stylu boho. Ten styl stanowi doskonały sposób na połączenie elegancji, lekkości i subtelnej kolorystyki nawiązującej do barw natury. Jak wygląda wesele w stylu boho? Przedstawiamy inspiracje.

Wesele w stylu boho - jak wygląda?

Styl boho jest skrojony na miarę naszych czasów. Przede wszystkim jest naturalny i uniwersalny. Głównym założeniem takiego wesela jest swoboda i bliskość natury. Nastrojowe dekoracje i dodatki zamieniają sale weselne w baśniowe krainy. Zdecydowanie sekret popularności stylu boho tkwi w swobodzie i prostocie. Na idealne miejsce szukamy zatem nie tyle eleganckiej sali bankietowej, co raczej przestrzeni w otoczeniu natury, niekiedy nieidealnej. Doskonałym pomysłem będzie wybór miejsca neutralnego, a najlepiej aby było to miejsce w otoczeniu pięknych terenów zielonych.

Styl boho, który wyróżnia się lekkością i kolorystyką nawiązującą do naturalnych barw ziemi i natury, od wielu lat zachwyca gości weselnych. Panny młode z chęcią decydują się na lekkie i naturalne fryzury ślubne, zwiewne suknie i delikatny makijaż w stylu no make-up. Do stylu boho dopasowują również weselne menu i zaproszenia. Wszystkie elementy utrzymywane są w jednej stylistyce, dzięki czemu tworzą ciekawą i spójną całość. Stylistyka wesela boho bardzo często jest postrzegana jako wyjątkowo subtelna. To prawdopodobnie zasługa koronek i jasnych kolorów, które stanowią jej nieodłączną część. Styl wesel boho pokochają wszystkie pary młode, które planują samodzielnie zorganizować wyjątkowy ślub i wesele. Motywy boho są niezwykle uniwersalne. Sprawdźmy zatem, jakie elementy składają się na wesele boho - przedstawiamy inspiracje. 

Wesele w stylu boho – inspiracje:

Sala i miejsce: należy pamiętać, że styl ten nie będzie pasował do wszystkich sal. Dlatego przy wyborze sali weselnej warto zwrócić uwagę na panujący tam klimat. Styl boho wybierają te pary, które nie chcą eleganckiego, sztampowego przyjęcia i wolą zerwać z tradycyjnym podejściem do tej uroczystości. To idealna propozycja dla zakochanych, którzy chcą zorganizować ślub w plenerze, czy też w dość surowej, naturalistycznej aranżacji, jak np. stodoły czy namioty w plenerze.

 

Zaproszenia: wiele młodych par decyduje się na zaproszenia w stylu boho, tak aby wszystko od A do Z było spójne z wybranym motywem. Niektórzy podejmują się samodzielnego wykonania boho zaproszeń - ręczne wypisanie kartek oraz ich przyozdobienie. Dzięki temu już na wstępnym etapie goście mogą spodziewać się, że wesele boho będzie różnić się od klasycznych uroczystości. Idealnym dopełnieniem będą winietki oraz menu przygotowane w takiej samej stylistyce.

 
Zobacz wideo Zobacz też:

Dekoracje: najbardziej rozpoznawalne ślubne elementy dekoracji w stylu boho to pióra, koronki i frędzle, wzory kwiatowe, etniczne lub geometryczne, odcienie bieli, beżu, pastelowe kolory, kontrastujące z nimi intensywne barwy - złoto, szmaragd, fuksja czy kobalt, kreacje z naturalnych materiałów o szerokim kroju. Żywe kwiaty są bardzo ważnym elementem stylu boho, ponieważ pokazuje silną więź z naturą. Zatem nie można zapomnieć o dużych ilościach kwiatów (najlepiej polnych), łapaczach snów, makramach i skórzanych walizkach. Kwiaty, wraz z innymi dodatkami i dekoracjami, mogą być ustawione w koszach, oplecione wokół słupów, powinny zwisać z góry i oczywiście zdobić stoły. Nie można też zapomnieć o oświetleniu. Dekoracyjne lampki, lampiony lub romantyczne świece to kwintesencja stylistyki boho. 

 

Bukiet: bukiety ślubne w stylu boho inspirowane są naturą, subtelnością i romantycznym klimatem. Doskonale sprawdzą się tu trawy pampasowe czy modne kwiaty bawełny, ale też eukaliptus oraz wszystkie kwiaty w neutralnych odcieniach. Biele, beże, brązy i zgaszone zielenie, ewentualnie nuta delikatnego różu czy głębokiej czerwieni to najczęściej wybierane palety przez panny młode w stylu boho. Wszystko podkreślamy delikatną koronką lub jedwabną wstążką i efekt gotowy. 

 

Suknia ślubna: stylizacje ślubne boho cechują się delikatnością i zwiewnością. Z tego powodu należy zwracać uwagę na kreacje lekkie, spływające po sylwetce. Należy też wiedzieć, że ślubne suknie na wesele boho rzadko wykonuje się z białych materiałów. Z reguły do tego celu stosuje się kolory nawiązujące do niewinnej bieli, takie jak ecru, kość słoniowa czy beż. Suknie ślubne przeznaczone na wesele boho często są pełne interesujących detali np. wszelkiego rodzaju koronek i frędzli. Pamiętajmy jednak, że nie ma tu żadnych sztywnych reguł. 

 

Zobacz też: Suknia ślubna boho- jak dobrać suknię do sylwetki i klimatu wesela?

Więcej o: