Obtarte uda w upalne dni to też twój problem? Są na to sposoby

Lubimy piękną pogodą, ale wraz z upałami pojawiają się liczne problemy. Jednym z nich są obtarte uda. W konsekwencji można nabawić się nawet bolesnych ran. Jak uniknąć tych nieprzyjemnych obtarć?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Sposób 1 – opaski na uda

Wiele osób, które boryka się z problemami obtartych ud, poleca opaski na uda. Brzmi poważnie, ale to świetny pomysł, jeśli bardzo męczymy się w upalne dni. Jest to materiał, który zastępuje pończochy, rajstopy, legginsy. Nie jest w nich gorąco. A podszycie tkaniny paskami z silikonu sprawia, że opaski trzymają się w jednym miejscu.

Sposób 2 – zasypka/puder dla dzieci

Ten sposób polecają szczególnie osoby, które mają małe dzieci. Rodzice wiedzą bowiem, że pudry czy też zasypki potrafią świetne łagodzić podrażnienia na skórze. Puder absorbuje pot. W ten sposób zabezpiecza skórę przed podrażnieniami.

Używanie zasypek dla dzieci ma też tę zaletę, że w przypadku już istniejących podrażnień, świetnie je łagodzi i zabezpiecza. Ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Przyspiesza więc regenerację skóry. Jednak warto wiedzieć, jakie produkty z szerokiego asortymentu wybierać. Najlepiej stawiać na te z substancjami natłuszczającymi. Dzięki temu zmiękczą i natłuszczą skórę. W ten sposób powstanie dodatkowa bariera ochronna.

Zobacz wideo Edyta Litwiniuk pokazuje skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki

Sposób 3 - wazelina

Wazelina do kolejny produkt z apteczki każdego rodzica. Rewelacyjnie upora się nie tylko z problematyczną skórą niemowlaka, lecz także z problemem obcierających się ud. Wazelina też nawilży skórę i będzie tworzyła dodatkową barierę ochronną skóry.

Sposób 4 - suchy szampon

Suchy szampon także ma wiele zastosowań. Działa podobnie jako puder czy zasypka dla dzieci. Z tymże łatwiej się go aplikuje. Suchy szampon jest sprayu, więc wystarczy popsikać podrażnione miejsca na udach.

Przyniesie natychmiastową ulgę i skutecznie ochroni przed potem i obtarciami.  

Sposób 5 - spodenki kolarki

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie przypadł wam do gustu, pozostają spodenki. Kolarki, nazywane też bikerami, można nosić jako osobny element garderoby – na przykład do marynarek – lub po prostu pod sukienkę czy spódnicę. Problem obcierających się ud zniknie od razu.

Więcej o: