Jak pozbyć się moli spożywczych? Oto najlepszy sposób, który je skutecznie odstraszy. Kosztuje tylko 4 zł

Mole spożywcze to wyjątkowe uciążliwy problem, który często występuje w domach. Zobacz, jak pozbyć się tych szkodników i zapobiec ich powrotowi. Działaj szybko, zanim dostaną się do żywności przechowywanej w szafkach lub spiżarni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mole spożywcze są szkodnikami niszczycielskimi, które niosą za sobą wiele szkód w kuchni i jej asortymencie. Nawet jeśli jest to niewielki problem, który nie przerodził się jeszcze w pełną inwazję, wykorzystaj poniższe metody, aby pozbyć się ich i zapobiec ich powrotowi raz na zawsze.

Zobacz wideo Chipsy z jarmużu - zdrowa i pyszna przekąska

Jak pozbyć się moli w spiżarni? Opróżnij spiżarnię i sprawdź jej zawartość.

Opróżnij cały obszar, na którym występują mole. Wyjmij każdą puszkę, pudełko, torbę lub butelkę. Poszukaj woreczków z larwami lub wszelkiego rodzaju pajęczyn. Zwróć też uwagę na małe otwory w opakowaniach. Sprawdź, co znajduje się pod pokrywkami słoików. Mole są znane z tego, że właśnie tam składają jaja. Jeśli zamierzasz zatrzymać słoiki, które były przechowywane na obszarze dotkniętym problemem, umyj je pod gorącą wodą z mydłem i szczotką do szorowania. Następnie wyrzuć wszystkie suche produkty z otwartymi opakowaniami. Zdecydowanie wyrzuć też pudełka lub torby z dziurami.

Wyczyść powierzchnię roztworem octu i wody. Sposób na mole

Odkurz każdy centymetr kwadratowy spiżarni. Po zakończeniu opróżnij worek po odkurzaczu, zawiąż go w worku na śmieci i wynieś na zewnątrz. Umyj zaatakowane miejsce roztworem octu i ciepłej wody w proporcji 1:1. Możesz też dodać do mieszaniny olejek miętowy. Mole nie znoszą mięty pieprzowej. Na koniec umyj podłogę mopem z użyciem tego samego specyfiku.  Odczekaj kilka tygodni, zanim uzupełnisz zapasy w miejscu, które właśnie wyczyściłeś. Opłaca się być cierpliwym. Jeśli problem nie zniknął, możesz powtórzyć powyższe kroki. Rozszerz zakres działania na sąsiednie obszary, bez kłopotliwego i kosztownego wyrzucani jedzenia.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: