Ile dać w prezencie na wesele dla chrześniaka? "Włożyłam do koperty 1000 złotych"

Temat prezentów weselnych w ostatnich latach wzbudza spore emocje. W szczególnej sytuacji są rodzice chrzestni państwa młodych. Ile pieniędzy powinni dać swoim chrześniakom w ramach prezentu ślubnego? Przyjęło się, że są to znacznie wyższe kwoty niż w przypadku pozostałych gości.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Obecnie większość osób decyduje się na prezent w gotówce. Ile powinniśmy włożyć do koperty? Czym warto się kierować? Ta kwestia zazwyczaj wzbudza spore wątpliwości i wywołuje zagorzałe dyskusje. Wesela często okazują się dla gości sporym obciążeniem finansowym. Jest tak zwłaszcza w przypadku rodziców chrzestnych.

Ile dać w prezencie na wesele dla chrześniaka?

Możemy spotkać się z opinią, że podobnie jak dziadkowie rodzice chrzestni to w tym przypadku szczególna kategoria. Ile pieniędzy powinni dać swoim chrześniakom w ramach prezentu ślubnego? Przyjęło się, że są to znacznie wyższe kwoty niż w przypadku pozostałych gości. Wahają się one w przedziale od 1000 do 2000 złotych. 

"Włożyłam do koperty tylko 1000 złotych"

Zdaniem niektórych jest to jednak zdecydowanie za dużo. - Nie utrzymuję kontaktu z chrześniaczką na co dzień. Widzimy się raz do roku. Moja sytuacja finansowa nie jest też na tyle dobra, by dawać w prezencie weselnym większość wypłaty. Włożyłam do koperty tylko 1000 złotych, ale i tak uważam, że to bardzo dużo - mówi Aneta, która miesiąc temu uczestniczyła w weselu chrześniaczki.

Natomiast Marek, który na wesele chrześniaka wybiera się w sierpniu, nie zamierza oszczędzać. - Mój syn dostał w prezencie od chrzestnego trzy tysiące złotych. Chcę dać tyle samo. Skoro jest to bliska rodzina, nie widzę w tym problemu - zdradza Marek. 

Warto jednak pamiętać, że ostateczna kwota zależy od relacji oraz aktualnej sytuacji finansowej danej osoby. Zamiast koperty możemy zdecydować się po prostu na symboliczny prezent. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: