Pamiętacie Cleo z "X-Factor"? Wokalistka odpadła na etapie castingów. "Dusisz się w tej piosence"

Choć teraz jest jedną z najpopularniejszych wokalistek, a jej piosenki mają miliony wyświetleń na kanale YouTube, to początki kariery Cleo nie były łatwe. 39-latka w 2011 roku zdecydowała się na udział w programie X-Factor. Odpadła jednak już na etapie castingów, otrzymując trzy razy "nie".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cleo o recitalu Dody i jej występie ze Steczkowską. "Żałuję, że mnie nie było"

Joanna Klepko znana szerszej publiczności jako Cleo do tej pory otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. Zanim jednak dotarła na szczyty list przebojów i została trenerką w programie "The Voice Kids", sama próbowała swoich sił w talent show. 

Cleo w "X-Factor". Wokalistka została odrzucona już na etapie castingów 

W 2011 roku Cleo wzięła udział w pierwszej edycji znanego talent show. Wówczas w jury zasiadali Kuba Wojewódzki, Maja Sablewska oraz Czesław Mozil. Nieznana jeszcze wtedy wokalistka zdecydowała się na wykonanie utworu Tiny Turner "Proud Mary". Niestety występ nie przypadł do gustu jurorom, którzy nie szczędzili dziewczynie gorzkich słów. 

Wojewódzki stwierdził, że "w swojej nieprzeciętności jest dosyć przeciętna", a Sablewska dodała, że widzi ją bardziej w repertuarze jazzowym, a w tej "piosence się dusi". Cleo nie przeszła do kolejnego etapu, otrzymując trzy głosy na "nie". 

Porażka Cleo w "X-Factorze" nie przeszkodziła jej w zrobieniu kariery

Mimo tych komentarzy Cleo nie poddała się w walce o swoje marzenia. Dwa lata później rozpoczęła współpracę z Donatanem, z którym zaczęła podbijać rozgłośnie radiowe. Z piosenką "My Słowianie" reprezentowali również Polskę w 2014 roku podczas Eurowizji

Od tamtej pory wokalistka wciąż nagrywa kolejne hity, a wśród nich np. "Za krokiem krok", "Żywioły" czy "Dom", które mają miliony odsłon na YouTube. W jednym z wywiadów Cleo przyznała: 

Wielokrotnie odpadałam z różnych programów typu talent show i wiele bitew przegrałam. Ale wojnę o marzenia wygrałam i jestem tutaj gdzie jestem. (...) Bardzo dziękuję, że nie przeszłam dalej. Dzięki temu dzisiaj mam okazję pracować z Donatanem i rozwijać się muzycznie. Aż boje się pomyśleć, co byłoby, gdyby stało się inaczej. Dziś jestem niezależna, mogę się w pełni realizować. 
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: