Wlej do zlewu płyn do naczyń, wsyp sodę i przykryj ścierką. Efekty są tego warte

Czy można w prosty i tani sposób uwolnić od problemu, który co jakiś czas pojawia się w niemal każdym domu? Otóż można! Tiktokerka prwoadząca konto z domowymi poradami podzieliła się patentem, dzięki któremu można zaoszczędzić.
Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Woda w zlewie spływa coraz wolniej, a z odpływu wydobywa się nieprzyjemny zapach? To wyraźny znak, że najwyższa pora zadbać o jego czystość. Choć wiele osób regularnie myje zlewy, to o czyszczeniu odpływów zwykle zapomina. A to duży błąd, gdyż gromadzą się tam różne osady oraz resztki jedzeni, które mogą poważnie zapchać rury. W takich sytuacjach trzeba już sięgać po naprawdę silnie żrące detergenty, a nawet pomoc hydraulika. Jednak po co wydawać pieniądze, skoro można tego uniknąć, stosując naturalny, domowy i tani sposób? 

Domowy sposób na udrożnienie odpływu

TikTok jest prawdziwą kopalnią inspiracji oraz trików. Ogromną furorę robią m.in. domowe triki, o których na przestrzeni lat trochę zapomniano, jednak te patenty z pewnością znane są naszym mamom oraz babciom. Carolina Mccauley to tiktokerka, która na swoim profilu dzieli się przeróżnymi domowymi poradami. Niedawno podzieliła się sposobem, który warto stosować, gdy woda w zlewie zaczyna wolno spływać. Potrzebujesz do tego:

  • płyn do mycia naczyń,
  • sodę oczyszczoną,
  • ocet,
  • ściereczkę.

Wlej do odpływu łyżeczkę płynu do naczyń, następnie wsyp pół szklanki sody oczyszczonej i zalej dwoma szklankami octu. Przykryj odpływ ściereczką i odczekaj około 10 minut. Na koniec spłucz wszystko gorącą wodą i gotowe. Dzięki temu resztki zalegające w rurach zostaną usunięte. Trzeba jednak zauważyć, że jest to delikatniejszy sposób niż sklepowe detergenty, dlatego ważna jest regularność. Raz w tygodniu powinien być optymalny.

Pod filmikiem pojawiły komentarze od internautek oraz internautów:

Działa w 60% przypadków za każdym razem
To tak, jakbyś czytała w moich myślach! Dzisiaj szukałam sprawdzonego sposobu
Działa również mydło do naczyń i gorąca woda!

- czytamy.

Więcej o: